Гаел Монфис и Александър Звервев научиха съперниците си в Мюнхен

BMW OPEN BY FWU, I кръг
Хьон чунг – Максимилиан Мартерер 7-6(10) 4-6 6-3
Жереми Шарди – Йозеф Ковалик 6-2 6-4

То топ поставеният на турнира в Мюнхен Гаел Монфис научи името на съперника си във втори кръг, след като Хьон Чунг преодоля в 3 сета Максимилиан Мартерер 7-6(10) 4-6 6-3. Корейският тенисист изигра солиден двубой, в който задържа високо ниво да представяне, но не успя да приключи с чиста победа заради вдъхновената игра да съперника във втория сет.

Двамата пропуснаха по брейкбол в първите два гейма, а после преодоляха напрежението от началото и почнаха да доминират, когато подават.

Участващият с „уайлд кард“ германец демонстрира ефективен форхенд и почти безгрешна игра на мрежата, които пречеха на Чунг да стигне до възможност да пробие.

Битката ставаше все по-завързана и до нови точки за пробив така и не се стигна до самия край, което означаваше тайбрек, в който по-здрави нерви показа 77-ият в света Хьон Чунг – 7-6(10).

Мартерер влезе във втория сет пределно мотивиран да се реваншира за четирите сетбола, които пропусна в тайбрека на първия. В петия гейм германецът проби, а после без да дава точка на опонента си затвърди за 4-2.

128-ият в света довърши започнатото и изравни – 6-4.

Чунг обаче си бе взел поука, почна да кара съперника си да играе волета под нивото на мрежата, когато Мартерер излиза напред, или да го матира с пасиг шотове, което обезвери представителя на домакините – 0-3.

В осмия гейм Максимилиан спаси 3 мачбола, но при 5-3 Чунг сервираше за победата и почти без да влиза в разиграване приключи мача – 6-3.

Междувременно поставеният под №3 в основната схема Александър Зверев също научи с кого ще играе, след като Жереми Шарди победи Йозеф Ковалик 6-2 6-4.