ASB Classic, финал
Гаел Монфис – Зизу Бергс 6-3, 6-4
Гаел Монфис направи историческо представяне на финала на турнира в Оукланд. Френският тенисист стана най-възрастният шампион в Тура от 1977 година насам.
38-годишният тенисист надигра Зизу Бергс с 6-3, 6-4 в мача за титлата на ASB Classic, печелейки 13-ата си титла в кариерата и първа от 2023 година насам.
„Това значи много за мен. Годините са просто число. Продължавам да работя и да вярвам, че мога да играя тенис на високо ниво. Показах го тази седмица и съм много щастлив“ – коментира Монфис.
„Спечелих първата си титла преди 20 години. Все още имам страст да играя тенис. Усещам, че мога да удрям топката много добре. Надявам се на още много мачове“.
Монфис влезе в мача на високи обороти и поведе с 4-1 за 24 минути игра. Френският тенисист сервираше отлично и играеше много агресивно от основната линия.
Реализираният брейк му бе достатъчен в част, в която не остави шансове на Бергс да се върне в резултата.
След почивката 38-годишният тенисист направи отново ранен брейк, а за общо 1:37 часа игра приключи мача.
Шампионът от АТР 250 турнира сега се насочва към Australian Open, за да играе с Джовани Мпечи Перикар в първи кръг.