Гаске е първият полуфиналист в Шънджън

Shenzhen Open, 1/4 финал

Ришар Гаске – Миша Зверев 7-6(4) 7-6(2)

Ришар Гаске е първият полуфиналист в Шънджън след трудно извоювана победа над Миша Зверев в два тайбрек сета – 7-6(4) 7-6(2).

В първата част двамата задържаха подаванията си до 3-3, когато неочаквано последваха четири поредни пробива. Гаске имаше възможност да сервира за сета, но не се справи и развръзката предстоеше в тайбрек.

Един минибрейк бе достатъчен в дългия гейм за 30-годишния французин, който грабна първата част след 58 минути.

Зверев отрази ситуация 0-40 в гейм №4 на втория сет и още два брейкбола, за да изравни за 2-2.

Както често се случва, когато един тенисист изпусне много възможности, губи моментално собственото си подаване. Такъв бе случаят с Гаске, който предаде за трети път свой сервис гейм от началото на срещата и изостана с 2-3.

Авансът на Зверев не се запази дълго – противникът му изравни за 4-4, а минути по-късно дори изпусна мачбол, когато световният №120 сервираше за оставане в четвъртфинала.

В последвалия тайбрек Гаске имаше пълен контрол над събитията, поведе с 5-1 точки при смяната на полетата и хладнокръвно приключи двубоя след два часа и девет минути.

На полуфинал французинът ще срещне Янко Типсаревич или Малек Джазири.