Гаске и Едмънд ще спорят за място на финала в Антверпен, Гофен вдигна оборотите

Поставеният под №3 в основната схема на European Open Ришар Гаске се наложи над Ян-Ленард Щруф с 6-2 6-4 за 75 минути игра.

Французинът ще се опита да завърши в топ 20 за пети път в рамките на последните 6 сезона и общо за осми в кариерата си.

Гаске поведе 40-15 в първия гейм, което означаваше две точки за пробив, а френският тенисист се възползва, след което затвърди. После на корта стана малко по-спокойно и двамата лесно взимаха подаванията си.

Нов брейк на Ришар му донесе солидната преднина от 5-2, а когато той сервираше за сета, не изпита трудности и взе частта с експресно 6-2 за половин час.

След почивката стана малко по-оспорвано, а първи този път германецът пречупи съперника и проби за 4-2. В последвалия гейм Щруф не успя да затвърди, а Гаске изравни до 4-4, след като неутрализира и точка за пробив.

Следващите два гейма бяха за французина и така той си осигури място на полуфиналите.

След мача победителят сподели: „Гледах го (б.а Ян-Ленард Щруф) срещу Жил Симон и бях наясно колко е опасен. Щастлив съм от представянето си днес, особено във втория сет. Надявам се да достигна финала.“

За място на финала в Антверпен Ришар Гаске ще премери сили с Кайл Едмънд, който  безпроблемно преодоля Андреас Сепи – 6-3 6-4.

Същевременно Диего Шварцман регистрира чиста победа срещу Пабло Куевас – 7-6(8) 6-3.

Последното полуфинално място бе заето от топ поставения Давид Гофен, който трябваше да вдигне оборотите срещу Мариус Копил. Белгиецът изостана 5-7 след първия сет, но после обезличи съперника в следващите две части, които взе с 6-1 6-3.