Гаске и Младенович донесоха победа за Франция в „Хопман къп“

Гаске и Младенович донесоха победа за Франция в "Хопман къп"

Франция измъкна трудна победа с 2-1 над Германия в първия мач за деня на тазгодишното издание на „Хопман къп“.

Андреа Петкович и Кристина Младенович излязоха първи на корта и германката спечели категорично с 6-2 6-1 с два експресни сета от по 35 минути. Петкович влезе мощно в мача с аванс от 4-0 гейма и макар да загуби единия от пробивите, веднага направи рибрейк и приключи откриващата част с 6-2. След почивката двубоят се разви като под индиго с преднина от 4-0 за Петкович, която го затвори с още един пробив за 6-1.

При мъжете опитът спечели срещу Младостта и Ришар Гаске изравни резултата в серията след 7-5 6-3 над Александър Зверев. Двамата си размениха по един пробив до 4-4 гейма в първия сет, а след това французинът се върна от 15-40, за да поведе с 5-4 и при 6-5 в своя полза нанесе решаващ удар.

Гаске играеше по-стабилно от съперника си след почивката и с едничък брейк за 4-2 изтръгна успеха. По този начин серията трябваше да се реши във „Fast4“ мач, който Гаске и Младенович взеха с 4-2 4-1.

Във вторият мач за деня Швейцария излиза срещу Великобритания и ще видим завръщането на корта на Роджър Федерер.