Гаске мина през Багдатис и е на четвърти пореден полуфинал в Монпелие

Open Sud de France, четвъртфинал
Ришар Гаске – Маркос Багдатис 6-4 6-4

Ришар Гаске продължава страхотното си представяне на Open Sud de France и за четвърта поредна година се класира на полуфинал след 6-4 6-4 над Маркос Багдатис. Французинът е действащ шампион в турнира, а триумфира и още веднъж през 2013 година.

Гаске не впечатли с игра от световна класа, но пък беше изключително ефективен и материализира три от четирите си брейкпойнта в мача, а същевременно отрази цели пет от шестте шанса на Багдатис. И двамата съперници имат изключително малко минути на корта от началото на сезона, като кипърецът участва единствено на Australian Open, където загуби на старта, докато световният №10 пропусна дори срещите в Мелбърн заради контузия в гърба.

Гаске получи своя шанс при 3-3 в откриващия сет, когато изпусна брейкбол, но се възползва от втория и поведе с 4-3. Французинът не изигра особено уверено следващото си подаване и от 40-15 се стигна до равенство, но все пак резултатът стана 5-3 и сетът приключи с 6-4 за радост на местните фенове в Монпелие.

Световният №10 проби веднага след почивката, само че веднага изостана с 0-40 и Багдатис върна брейка от последната си възможност. Гаске се озова в същата тежка ситуация и при следващото си подаване, но този път намери път обратно в гейма и изравни резултата до 2-2. Ришар отново натисна при 3-3, когато при Багдатис направи зрелищна комбинация отговаряйка на смач на съперника със смач, след което завърши точката за 40-30 с перфектна къса. Кипърецът обаче допусна пробив в този гейм, като дори направи двойна грешка на брейкбола.

Гаске отново имаше проблеми със затвърждаването и му се наложи на спасява точка за рибрейк, но отново се справи и затвори мача с 6-4 6-4. Французинът очаква на полуфинала Дъстин Браун, който се справи с Рубен Бемелманс с 6-3 6-3.