Гаске заличи 7 сетбола и взе чиста победа над Джонсън

BNP Paribas Open, II кръг
Ришар Гаске – Стийв Джонсън 6-4 7-6(11)

Ришар Гаске зарадва френските фенове с двусетова, но и доста драматична победа с 6-4 7-6(11) над Стийв Джонсън във втори кръг на BNP Paribas Open. Местният любимец изоставаше с 2-6 точки в тайбрека, само че отрази общо 7 сетбола и успя да приключи двубоя малко преди часовникът да отброи 2 часа от началото му.

Гаске тотално доминираше на корта в началните минути и постоянно поставяше под напрежение сервира на американеца. Световният №19 пропусна брейкбол още в първия гейм на мача, но скоро се озова с преднина 5-1 гейма в резултата. Джонсън само успя да върне единия от пробивите, но предаде сета с 4-6.

Американецът оцеля в редица заплетени ситуации след почивката, като при 1-1 гейма се върна от 0-40, а при 4-4 отново отрази три брейкбола. Джонсън обаче успя да обърне нещата в тайбрека, където поведе с 6-2 точки и решаващият сет изглеждаше сигурен. В този момент американецът за пореден път демонстрира, че определено не притежава най-стабилната психика в професионалния тур и позволи на Гаске да обърне до 7-6 точки. Французинът пропусна този мачбол, както и още два, но при четвъртия шанс приключи мача с 13-11 т.

А в среща от първия кръг, Жил Мюлер мина с 6-3 6-3 през Николас Алмагро и ще е първият съперник на Новак Джокович в Париж.