Гофен е на 1/8-финал в Барселона след триумф над Ербер

Barcelona Open Banc Sabadell, втори кръг

Давид Гофен – Пиер Юг-Ербер 6-2, 6-4

Давид Гофен се класира за 1/8-финалите на ATP 500 турнра в Барселона, след като записа победа в два сета над Пиер-Юг Ербер. Световният №12 изигра много добър мач, като през почти цялото време владееше инициативата и напълно заслужено намери място в следващата фаза.

Там белгиецът ще играе срещу победителя от мача между Карен Хачанов и Камерън Нори.

Сервисът бе едно от най-силните оръжия на Гофен, като в хода на мача той записа повече асове (5-1) и направи по-малко двойни грешки от своя опонент (1-3). Белгиецът имаше значително превъзходство при спечелените на ретур точки (26-11), а освен това беше почти безупречен при възможностите си за пробив, реализирайки 75% от тях (3 от 4), докато Ербер нито веднъж не достигна до брейкпойнт.

Ербер на два пъти поведе в началото на мача, но Гофен не му позволи да натрупа преднина и успя да възстанови равенството. Белгиецът осъществи пълен обрат, след като реализира първия пробив в мача за 3-2, а впоследствие увеличи преднината си, като спечели подаването си в шестия гейм. Световният №12 продължи да доминира и в седмия гейм стигна до три поредни брейкпойнта.

Ербер спаси първия, но при следващия си опит Гофен постигна целта си и поведе убедително с 5-2. Шампионът от турнира в Монпелие завърши сета по възможно най-добрия начин – с гейм на нула, надделявайки катгорично с 6-2 в първата част.

Вторият сет започна много силно за Гофен, който записа два поредни гейма на нула. Ербер опита да отговори на предизвикателството на опонента си, но белгиецът не допусна грешка при своите сервис геймове и при резултат 5-4 достигна до три поредни мачбола. Първите два бяха отразени от френския тенисист, но третият опит се оказа щастлив за Гофен и той приключи мача при 6-2, 6-4 в своя полза след 1 час и 12 минути на корта.