Гофен показа съвършенство в Пърт, Белгия победи Австралия

Hopman cup
Белгия – Австралия 2-0
Давид Гофен – Танаси Кокинакис 6-4 6-2

Давид Гофен демонстрира безгрешен тенис срещу Танаси Кокинакис, налагайки се с 6-4 6-2 на „Хопман къп“. Победата донесе и успех на Белгия над Австралия, след като Мертенс взе женския сингъл. Световният №7 проведе мача си много спокойно, в играта му нямаше грешки и бе изключително ефективен

Гофен и Кокинакис влязоха в мача с трудно взети сервис геймове. В петата част австралиецът изостана 15-40 в подаването си и се поддаде на напрежението, правейки двойна грешка на брейкбола – 2-3.

Световният №7 затвърди без да дава точка, като продължи да играе пределно концентрирано. Играта на Гофен бе лишена от емоция, но много ефективна, така че белгиецът рутинно довърши започнатото – 6-4.

Кокинакис притискаше опонента в началото на втория сет, но на моменти проличаваше, че му липсва игровата практика и излишно форсираше ударите си, като така се и лишаваше от шансове да постави Гофен под по-сериозно напрежение.

В петия гейм ретурите на Давид Гофен станаха заплашителни и той поведе 30-15. Последваха две непредизвикани грешки от форхенд на съперника му и пробивът бе налице – 3-2. Белгиецът затвърди, а в седмия гейм стигна до точка за двоен брейк, след която Кокинакис направи двойна грешка – 5-2. При този резултат Гофен сервираше за победата и затвори мача – 6-2.