Гофен потегли с обрат в Мюнхен и ще гледаме четвъртфинал срещу Зверев

BMW Open by FWU AG, II кръг
Давид Гофен – Виктор Естрея 5-7 6-3 6-2

Давид Гофен може и да е водач в схемата на BMW Open by FWU AG, но още в първия му мач се нуждаеше от повече от два часа на корта, за да направи обрат срещу Виктор Естрея за 5-7 6-3 6-2. И днес условията в Мюнхен бяха доста сурови към тенисистите, които играеха при температури от 12 градуса и силен вятър.

Гофен влезе добре в мача и проби за 2-0, но при 5-3 изостана с 0-40 и макар да стигна до равенство, Естрея материализира общо петия си шанс в гейма. Опитният клей специалист скоростно спечели подаването си на нула за 5-5, а белгиецът беше в нокдаун и отново изостана с 0-40, като този път се пропука при втория брейкбол. Тенисистът от Доминиканската република сграбчи шанса си и с хладнокръвен сервис гейм фиксира резултат 7-5 на таблото.

Гофен допусна пробив на нула за 2-3 и след почивката, само че този път веднага направи рибрейк и рестартира двубоя със серия от четири поредни гейма до 6-3. Световният №82 загуби още първото си подаване в решителния сет, но не свали гарда и изравни за 2-2, само че Гофен си осигури рибрейк и скоро водеше с 4-2. Водачът в схемата нанесе рещаващ удар с нов бреййк за 5-2 и приключи спора на свой сервис.

Александър Зверев – Лукаш Росол 6-3 6-4

Гофен ще има още по-опасен съперник на четвъртфинал в лицето на младата надежда на германския тенис – Александър Зверев, който мина с 6-3 6-4 през Лукаш Росол. Тийнейджърът сервираше прекрасно и не отпусна на съперника си нито един брейкбол за целия мач.

Същевременно, Зверев пропусна шансове за пробив още в първите две подавания на Росол, докато най-после намери път към брейка за 5-3 и затвори първия сет с още едно убедително представяне от линията за начален удар. Сценарият не се промени особено след почивката, когато 19-годишният германец проби за 4-3 и с осем безответни точки на свой сервис пресече финалната линия.

Същевременно, Фабио Фонини започва да набира скорост след завръщането си на корта и също се класира на четвъртфинал след 6-3 7-5 над Михаил Кукушкин. За италианеца следва сблъсък с „щастливия губещ“ Йозеф Ковалик, който мина с 6-3 6-4 през Игор Сайслинг.