Гофен поведе Белгия с експресна победа

Давид Гофен даде на Белгия експресна победа над Бразилия в плейофа на Купа Дейвс срещу Тиаго Монтейро, побеждавайки опонента си с 6-2 6-2 6-0 за 1 час и 41 минути.

№101 в света имаше трудната задача да се справи с №14, а бразилецът таеше някакви надежди само до 2-2 гейма в първия сет, след което нищо в представянето на двамата не беше съпоставимо.

Гофен играеше далеч по-вариативно, правеше ефективни комбинации и умело сменяваше тактиката си през целия мач, така че Монтейро въобще не съумя да се нагоди към съперника си.

Бразилският представител стоеше през 90% от времето далеч зад основната линия, принуден да е заел изключително дефанзивна позиция. Статистиката на победителя на първи и втори сервис пък беше забележителна – той спечели 71% от точките си, когато успява да вкара топката в игра от първи опит, и 80% от втори.

През последния сет Гофен тотално смаза съперника си и единствено изпита затруднения при 5-0 гейма в своя полза. В следващия мач един срещу друг излизат четвъртфиналиста от Рио Томас Белучи и втората ракета на Белгия Стив Дарсис.