Завръщането на Анди Мъри към челните позиции на световната ранглиста ще бъде изключително трудно през новата година. Носителят на три титли от Големия шлем не е играл пълноценен тенис вече 18 месеца, след като изпита проблеми на „Уимбълдън“ 2017. Шотландецът се подложи на операция на бедрото, а през 2018 г. изигра само 12 мача, от които загуби 5.
Бившият номер 4 в света Грег Руседски обаче смята, че двукратният олимпийски шампион може да направи успешно завръщане.
„Той беше извън играта дълго, дълго време и това прави много трудно завръщането му към нивото, на което сме свикнали да го наблюдаваме. За да бъде успешен, трябва да е способен да играе седмица след седмица, отново да изгради ритъм. Ако съумее да постигне това през 2019, може отново да бъде заплаха за върха на ранглистата“, коментира финалистът от US Open 1997.
„Виждаме играч като Стан Вавринка, който се завръща от операция на коляното тази година и постига някои големи победи, но го няма постоянството. Получава се така, защото той не може да играе на нивото, на което иска, седмица след седмица“.
„Анди не е играл толкова много мачове от „Уимбълдън“ 2017 и ще бъде дълъг път обратно за него, но той заслужава да прави това, което обича, след тази страхотна кариера. Знаем, че ще се бори, за да се върне обратно към върхова форма за следващата година“, заяви Руседски.
„През цялата си кариера той се бореше с комбинация от контузии. Като тенисист много рядко се бориш само с една контузия. Имаше други проблеми, които му повлияха – глезените също бяха голяма грижа за него, а има и генетичен проблем с коляното, с който трябваше да се справя. Така че всичко е въпрос на това да намери решение, което да проработи“.
„Ще бъде трудно, но всички знаем, че Анди има фантастичен манталитет на победител и че ще направи всичко, което може, за да се завърне на върха“, сподели бившият номер 4.
TennisKafe.com