Гледайте на живо: Григор Димитров – Доминик Тийм 6-3 5-7 7-5

Гледайте на живо: Григор Димитров - Доминик Тийм 6-3 5-7 7-5

Григор Димитров е големият фаворит на букмейкърите да дебютира с победа на финалния турнир в Лондон. Малко след 16:00 ч. наше време водещият ни тенисист се изправя срещу Доминик Тийм в първия мач от група „Пийт Сампрас“. Коефициентът за победа на Григор е 1.50 срещу 2.62 за Тийм.

Линк 1 I Линк 2

Тийм води с 2-1 в общия баланс между двамата. Те вече се срещнаха два пъти през 2017-а, като Григор се справи с австриеца по пътя към титлата в Бризбън, след което Тийм го победи в оспорван двубой в Мадрид.

Във втория мач за деня, който ще започне след 22:00 ч., един срещу друг ще са Рафаел Надал и Давид Гофен.

Коментари на живо:

1-0 – Григор загуби първата точка, но впоследствие сервираше добре и дръпна с 40-15. Двойна грешка намали разликата, но той затвори подаването си с форхенд уинър.

1-1 – Тийм не успяваше да вкара първи сервис и това предизвика Димитров да бъде по-агресивен от ретур. Благодарение на това, българинът взе три от разиграванията и стигна до дюс. В този момент Доминик допусна двойна грешка на свой ред и първият брейкбол в двубоя бе факт. След седем втори сервиса, австриецът вкара два поредни първи и успя да се измъкне. Мина се през още един дюс, преди геймът да приключи без пробив.

2-1 – Рутинен гейм за Димитров. Една точка бе всичко, до което противникът му се добра.

2-2 – Григор пробяга няколко пъти цялата дължина на корта, за да поведе с 15-0 след интензивно разиграване. Тийм подобри началния си удар и дори записа два аса, за да изравни резултата.

3-2 – Най-добрият български тенисист поддържаше добър процент на вкаран първи сервис и бързо дръпна с 40-0. Двойна грешка, последвана от непредизвикана намалиха аванса му, но той все пак затвори подаването си.

4-2 – Пробив за Григор! Непредизвикана грешк изведе Димитров напред с 30-15, а двойна му даде два нови брейкбола. Тийм спаси първия с добър начален удар, но след това отново не успя да уцели корта.

5-2 – Броят на двойните грешки продължи да расте и Григор изостана с 15-30 след поредната такава. Изравни с воле, сервис на линията му даде предимство, а нов аут на противника му означаваше затвърден брейк.

5-3 – Световният номер 6 се оказа по-стабилен при размяна на бекхенди и изравни за 15-15. Уинър го изведе напред, но нова директна точка от сервис направи резултата 30-30. Тийм спечели слеващите две точки и си осигури поне още гейм в сета.

6-3 – Сет за Григор Димитров! Българинът бе категоричен в представянето си на начален удар и не даде никакви шансове на противника си.

6-3 0-1 – Австриецът бе вкарал едва 37% от първите си сервиси в първия сет и веднага се помъчи да подобри това. Пак пропусна два първи в откриващия гейм на втория сет, но спечели подаването си на 15.

6-3 1-1 –  Димитров поведе с 40-0, но загуби две разигравания преди  да изравни резултата в сета.

6-3 1-2 – Малко прецизност попречи на Григор да осъществи добрите си идеи и той изостана с 0-40. Постигна уинър от ретур, но това бе всичко интересно тук.

6-3 2-2 – Българинът изостана с 0-30, но тогава сервисът заработи. Изравни с форхенд уинър по правата и поведе, но се стигна до дюс. Григор се мобилизира и взе подаването си. Публиката продължи да му оказва сериозна подкрепа.

6-3 2-3 – Доминик Тийм повиши сериозно процента на вкаран първи сервис спрямо първия сет (с почти 20%) и спечели подаването си на 15.

6-3 3-3 – Грешка от воле доведе до пасив от 0-30 за Димитров, но нов прекрасен уинър до линията го намали. Двойна гешка доведе до дюс, но българинът отново завърши чисто с форхенд. Хубав втори сервис отново върна равенството в геймовете.

6-3 3-4 – Гейм на 0 за Тийм.

6-3 4-4 – Григор също не срещна сериозни проблеми и взе подаванетео си на 15.

6-3 4-5 – Световният номер 4 отново не даде точка на противника си.

6-3 5-5 – Серията от лесни геймове за сервиращите продължи, българинът отговори по същия начин.

6-3 5-6 – Двойна грешка напраави резултата 30-30. Григор се възползва от временната несигурност, показана от противника му и стигна до брейбол, но не успя да го реализира. Два солидни сервиса прехвърлиха топката в Димитров.

6-3 5-7 – Сет за Доминик Тийм. Лошо излизане на мрежата не даде добър старт за Григор, а две непредизвикани грешки доведоха до 0-40. Топка в аут даде сета на Тийм.

6-4 5-7 0-1 – Австриецът започна уверено с гейм на 0.

6-4 5-7 1-1 – Димитров загуби първата точка, но след нея не срещна затруднения.

6-4 5-7 1-2 – Българинът не успя да се възползва пълноценно от вторите сервиси на съперника си и загуби на 15.

6-4 5-7 2-2 – Григор играеше уверено и противника му отново успя да запише само една точка в гейма. Краят дойде с красив лоб.

6-4 5-7 2-3 – Четвъртата двойна грешка на Тийм в двубоя направи резултата 15-15, след което Димитров надделя в две поредни разигравания и си издейства брейкбол. Доминик се пребори при първата възможност за българина, а при втората бе спасен от непредизвикана грешка. Два добри начални удара го измъкнаха от ситуацията.

6-4 5-7 3-3 – Единствената точка в актива на Доминик Тийм дойде от непредизвикана грешка. Гейм на 15.

6-4 5-7 4-3 – Пробив за Григор! Две непредизвикани грешки на австриецът направиха резултата 15-40. Този път Димитров се възползва от шанса и проби с брилянтно воле.

6-3 5-7 5-3 – Григор сгреши в първите две разигравания и трябваше да заличава пасив от 0-30. Направи го и затвърди брейка.

6-3 5-7 5-4 – Макар да мина през 30-30, Тийм успя да се задържи в двубоя.

6-3 5-7 5-5 – Пробив за Тийм. Григор се нуждаеше единствено от спечелване на подаването си, за да запише първата си победа на финали. Противникът му бе решен да се бори до последната точка и откри с уинър, но българинът бързо изравни. Мрежата помогна за 30-15, но невероятната защита не бе достатъчна за увеличаване на аванса. Нов уинър даде на Доминик Тийм шанс за връщане на пробива. Последвалото разиграване се игра на втори сервис и австриецът се възползва от това.

6-3 5-7 6-5 – Пробив за Григор Димитров! Публиката скандираше „Гришо, Гришо“ и това излежда въздейства на психиката на съперника му, който направи двойна грешка за 0-40. Още една върна аванса на българина.

6-3 5-7 7-5 – Победа за Григор Димитров! Началото отново не бе перфектно, като поставеният под номер 4 в турнира поведе, но този път Григор не позволи да се натрупа разлика. 3 поредни точки му дадоха 2 мачбола. Първият бе пропилян с двойна грешка, а вторият с непредизвикана. Дойде ред и на Тийм да сгреши, с което Димитров получи трета възможност. Този път двубоят приключи.