Гледайте на живо: Григор Димитров – Александър Долгополов 4-6 6-3 4-2 (дъжд)

Григор Димитров започна участието си в Apia International Sydney от втория кръг, където победи Пабло Куевас  със 7-6(2) 6-4. Четвъртфиналът срещу Александър Долгополов е първи мач на Централния корт в четвъртък сутринта и ще започне малко след 5:00 ч. наше време. Двубоят ще се предава пряко по F+ и Sport+HD, може да се наблюдава и от линковете в TennisKafe.com

Мачът ще е пети между двамата на ниво ATP, а българинът води с 3-1 победи до момента. За последно те се срещнаха на канадския Мастърс миналия сезон, когато Димитров се наложи с 6-4 7-5. През 2014-а пък българинът спечели с 6-7(3) 6-4 2-6 6-4 6-1 по пътя си към полуфиналите на Уимбълдън.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Ако Димитров успее да се справи с украинеца, на полуфинала го очаква победителят от мача между Жереми Шарди и Жил Мюлер.

Букмейкърите дават предимство на Григор днес – 1.40 за негова победа срещу 2.75 за Александър Долгополов.

Коментари на живо:

1-0 – Мачът започна със сервис на Димитров, който поведе с 30-0, след което Долгополов направи ретур уинър. Григор поведе с 40-15, но форхендът му не мина мрежата, а след това изкара удара си в аут. Последваха хубав сервис и двойна грешка, а след това му се наложи да спаси и първия брейкбол. След четвърта непредизвикана грешка се стигна до нов брейкпойнт.  В крайна сметка Григор се пребори за деветминутния гейм.

1-1 – Още в следващия гейм Димитров стигна до точка за пробив при 40-30, но не можа да се възползва от нея. При втората също не успя и пробиви към момента няма.

1-2 – Пробив! От 0-30 до 40-30 и къса на Григор, която обаче не беше проблем за украинеца. Аут на Григор и отново брейкпойнт. Долгополов атакува и проби.

2-2 – Пробив! Ас и 40-30, но Григор спаси геймбола и стигна до равенство. Нов хубав сервис по правата и грешка на Долгополов след това. Предимство за Григор и пробивът е върнат след сгрешен форхенд на украинеца.

3-2 – 40-30, хубав сервис и гейм за Димитров.

3-3 – 40-0 за сервиращия, но следващите две точки бяха за Григор, последната след двойна грешка, неуспешна атака на мрежата на Григор и гейм за украинеца.

4-3 – Геймът започна с ас от 218 км/ч, с третия ас в мача Григор стигна до три поредни геймбола и успя с хубав сервис още от първия опит.

4-4 – Гейм на нула и за Долгополов.

4-5 – Пробив! 15-30 при сервис на българина, но последва хубав сервис. Нов брейкбол след форхенд в аут на Григор и отново форхенд в аут за пробива.

4-6 – Гейм и сет за Долгополов! Димитров поведе с 40-15 и имаше две точки за връщане на пробива, първата Долгополов спаси с бомбен сервис, при втората форхенд по правата в аут на Григор. Двойна грешка и нов брейкбол, който украинецът спаси с атака на мрежата. При четвъртата точка за пробив украинецът отново се измъкна. При първия сетбол Григор изкара ретур в аут.

1-0 – Добро начало за Григор на втория сет. Българинът поведе с 40-15 и реализира още първия си геймбол след форхенд в аут на Долгополов.

1-1 – Димитров се добра до равенство от 30-0, но повече не взе точка в гейма, който завърши с непредизвикана грешка от бекхенд.

2-1 – С гейм на нула българинът отново е напред в резултата.

2-2 – Григор не успя да постави под напрежение съперника, който също лесно печели подаването си.

3-2 – За разлика от първия сет, този протича без напрежение за сервиращите. Отново гейм на нула за Димитров.

3-3 – Дебненето във втория сет продължава.

4-3 – Гейм на нула за Григор Димитров.

5-3 – Пробив! Григор поведе с 40-15 и се възползва от възможността да поведе с пробив във втория сет.

6-3 – Гейм и сет Димитров! Димитров сервираше за сета, поведе с 40-15 и след бекхенд в мрежата на Долгополов сетовете вече бяха равни.

0-1 – Сетът започна със сервис на украинеца, който поведе с 40-30, атакува от форхенд, който Григор не можа да върне.

1-1 – Димитров поведе с 40-0, следващите две точки отидоха на сметката на Долгополов, а след това Григор не се справи на мрежата и се стигна до дюс. С хубав бекхенд по късия диагонал украинецът стигна до брейкпойнт, отразен с ас. Григор спечели следващото разиграване от 15 удара, след което взе и подаването си.

2-1 – Пробив! Григор поведе с 40-30 при сервис на украинеца, който обаче с уинър от форхенд спаси брейкбола. Българинът стигна до нов, но пак не успя. При седмия брейкпойнт Григор получи помощ от мрежата и успя.

3-1 – 40-15 за Григор и бекхенд в мрежата на българина, който обаче спечели следващото разиграване и затвърди пробива.

3-2 – Гейм за украинеца на 30.

4-2 – Димитров спечели подаването си и отново мачът бе прекъснат заради дъжд.