Гледайте на живо: Григор Димитров – Федерико Делбонис 7-6(8) 4-6 5-4

Гледайте на живо: Григор Димитров - Федерико Делбонис 7-6(8) 4-6 5-4

Дойде време за първия двубой на Григор Димитров на Мастърса в Маями. Водещата ни ракета ще се появи на Grandstand около 20:45 ч. наше време за срещата си с Федерико Делбонис. Аржентинецът, който в Индиън Уелс, победи Анди Мъри, започна с успех в първия кръг над Елиас Имер. Мачът ще може да бъде наблюдаван от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

До момента Димитров води с 1-0 в преките двубои с Делбонис, след като го победи категорично с 6-3 6-0 6-4 на миналогодишния Уимбълдън. Аржентинецът, който се справи с Елиас Имер в първия кръг, наскоро победи Анди Мъри на турнира в Индиън Уелс.

Коментари на живо:

20:20 ч. Григор е абсолютен фаворит на букмейкърите с коефициент за успех от 1.20 срещу 4.33 за южноамериканеца.

20:25 ч. Ако Димитров се справи с аржентинеца, в третия кръг ще се изправи срещу Анди Мъри, ако британецът вземе мача си срещу Истомин.

1-0 – Григор започна с добър сервис гейм, в който даде само точка на Делбонис.

1-1 – Аржентинецът също бе много стабилен в подаването си и го спечели на нула.

2-1 – Димитров на свой ред записа гейм на нула. Той спечели осем поредни точки на свой сервис след 0-15 на старта на мача.

2-2 – Първи по-оспорван гейм. С двойна грешка на аржентинеца резултатът стана 30-30. Последва продължително разиграване, в което българинът дочака грешка на съперника. Делбонис обаче отрази брейкбола. Малко по-късно той сбърка при излизане на мрежата и Григор имаше нов шанс, но отново не успя и в крайна сметка резултатът отново е равен.

3-2 – Делбонис на свой ред притисна нашия и с агресивна игра се добра до 30-30. Последва обаче добър сервис на Димитров, който му помогна да стигне до геймбол, а после с ретур в аут геймът приключи.

3-3 – Делбонис отново сбърка на мрежата, за да стане 0-30, което отвори нова добра възможност на Григор да потърси пробив. Последва обаче хубав уинър на Делбонис от форхенд, а после българинът прати бекхенд в аут, след като игра с рамката. С хубав сервис Делбонис стигна до геймбол. С ретур в аут аржентинецът удържа.

4-3 – Комфортен гейм за Григор, който не даде точка на опонента.

4-4 – Битката продължава без пробиви.

5-4 – При 30-30 Григор оцеля със страхотен удар, кацнал на линията, но след това Делбонис го притисна отново, за да стигне до дюс. От третия си геймбол Димитров успя и съперникът му ще сервира за оставане в сета.

5-5 – С ас стана 40-0, след което Григор изкара ретур в аут.

6-5 – С чудесен гейм с два аса Димитров си осигури минимум тайбрек.

6-6 – Делбонис поведе с 40-0, след което направи двойна грешка и изкара форхенд в аут. После обаче дочака грешка на Димитров.

7-6(8) – Сет за Григор! Делбонис пръв осъществи минипробив за 3-2, след което го затвърди с бекхенд в аут на Григор и двамата смениха полетата. С чудесен сервис аржентинецът поведе с 5-2. С мощен форхенд в близост до линията Димитров спечели осмата точка, а после изстряла снаряд от сервис, за да се доближи до 4-5. С ретур в аут Делбонис стигна до два сетбола, но нервите му не издържаха. С хубав сервис Григор си помогна за 6-6. С невероятна точка на свой ред българинът стигна до сетбол, но последва нова грешка от бекхенд. Играта на нерви продължи, а след удар над глава българинът дръпна с 9-8 и с успешно излизане на мрежата най-после приключи сета.

0-1 – Сетът започна с безпроблемен гейм за Делбонис.

1-1 – Димитров стигна до геймбол от 15-30 с три поредни точки, но геймът премина през няколко дюса, преди българинът да удържи подаването си.

1-2 – Аржентинецът удържа подаването си на 30.

2-2 – Григор изкара форхенд в аут за 15-30, а малко по-късно с поредна грешка от бекхенд даде първи брейкбол на Делбонис в мача при 30-40. Аржентинецът обаче изкара ретур на втори сервис. С двойна грешка аржентинецът получи нов шанс, но и този път ретурът му изневери. Заредиха се дюсове, а след 9 минути борба най-накрая Григор удържа.

2-3 – Делбонис отново взе аванс.

3-3 – С ас Димитров стигна до 40-0 и три геймбола, но после направи двойна грешка и сбърка при излизане на мрежата. С още една грешка се стигна до дюс, но след това българинът спечели следващите две точки.

3-4 – Делбонис поведе с 30-0, след което направи двойна грешка. Нов бекхенд на Григор излетя в аут за 40-15 и аржентинецът след това приключи гейма си.

4-4 – Безпроблемно за Григор и отново равенство.

4-5 – Делбонис изкара форхенд в аут при 40-30, за да се стигне до дюс, но последва… грешка от бекхенд на нашия. И после аржентинецът приключи гейма.

4-6 – Пробив и сет за Делбонис! Григор се огъна в най-неподходящия момент. С двойна грешка за 0-40 той даде три сетбола на съперника и Делбонис проби на нула с цената на сета.

1-0 – Пробив! Димитров спечели страхотна точка да се добере до брейкбол при 30-40 още в първия гейм на решителната част и успя да пробие след точно 2 часа игра.

2-0 – Българинът затвърди след гейм, в който даде една точка на съперника – след нова двойна.

2-1 – Делбонис спечели първи гейм в решителния сет – на 15.

3-1 – Григор направи седмата си двойна грешка в мача, а с нов бекхенд в аут се стигна до дюс. Със страхотен уинър и ретур в аут геймът приключи.

3-2 – Делбонис взе гейма си на 15.

4-2 – С гейм на нула българинът е само на два от крайната победа.

4-3 – Делбонис сбърка наглед елементарен смач, за да даде скрит мачбол на Григор, но след това отговори с форхенд уинър и минута по-късно удържа сервис гейма си.

5-3 – Григор дръпна набързо с 40-0, след което последва уинър на Делбонис и грешка на Димитров, а после аржентинецът спря играта, за да ползва „ястреба“ и се стигна до дюс. С нов уинър той се добра до точка за връщане на брейка, но Григор се справи с добро сервиране.

5-4 – Григор ще сервира са мача, след като аржентинецът удържа.