Гледайте на живо: Григор Димитров – Иво Карлович 6-3 7-5

Григор Димитров дойде в Мадрид и спечели трофея на демо турнира „Tie Break Tens“, а после пренесе шампионското настроение и добрата игра на Мастърса в испанската столица.

На пътя на най-добрия ни тенисист сега е застанал Иво Карлович, като срещата между двамата ще започне около 21:30 ч. българско време.

Първата ни ракета преодоля Филип Колшрайбер на старта, докато хърватинът се справи с Роберто Баутиста Агут, за да достигне до този етап от надпреварата. Григор и Доктор Иво имат 5 изиграни мача помежду си, а в общия баланс с 3-2 победи води нашият, който спечели и последния сблъсък на клей, състоял се миналата година в Истанбул.

Мачът ще може да наблюдавате чрез линовете на TennisKafe.com

Tръпката е българин да триумфира в Мадрид. Гледай мача на световния номер 12 пряко, днес, от 21:30 часа на www.bet365.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Коментари на живо:

1-0 – Григор започна много слабо и с поредица от грешки позволия на Карлович да поведе с 0-40. Българинът стабилизира сервиса си и с три добри начални удара си помогна да стигне до дюс. Доброто му сервиране продължи и удържа подаването си в гейм, завършил с форхенд уинър.

2-0 – Пробив! Бекхенд уинър профуча край Карлович за 15-30, но после Доктора направи ас на втори сервис. С нов перфектен бекхенд Григор го размина за 30-40, след което проби.

3-0 – Григор затвърди след гейм, в който бе много стабилен и даде само една точка на хърватина.

3-1 – Първи гейм за Доктор Иво, който със сервиса се си не даде точка на българина.

4-1 – Карлович атакува на мрежата и минаващият удар на Григор излетя в аут за 15-30, след което хърватинът пласира форхенд уинър по правата за нови два брейкбола. Те обаче бяха отразени с асове. Ретур в аут на втори сервис даде предимство на Димитров, а с още един геймът приключи за 4-1.

4-2 – Безпроблемно за Карлович, който със сервисите си не позволи да се стигне до разигравания и спечели на 15.

5-2 – Григор изпусна преднина от 0-40, но с хубав сервис и комбинация взе предимство и нов геймбол, след което приключи подаването си.

5-3 – С добри ретури Григор поведе с 15-30, но последва ас на Карлович. Веднага след това обаче посрещането на нашия отново хвана Доктора неподготвен и при 30-40 Димитров имаше първи сетбол. С още силни начални удари Карлович остана в сета.

6-3 – Сет за Григор! Нито миг колебание, силни сервиси и зрелищен пасинг шот дадоха нови три сетбола на Димитров при 40-0 и всичко приключи с ас.

0-1 – Карлович откри втората част с убедителен гейм.

1-1 – Геймът започна зле за Григор, който изостана с 0-30, като втората точка бе след излизане на хърватина на мрежата. Последваха обаче две бомби от сервис на българина, който изравни, а след това размина Карлович за 40-30. Всичко приключи с форхенд уинър.

1-2 – Гейм на 15 за Доктора.

2-2 – Димитров взе първите две точки, след което бе атакуван на мрежата за 30-15. Отговори с ас за 40-15 и приключи гейма с ретур на хърватина в мрежата.

2-3 – Карлович е много по-убедителен на свой сервис от първия сет и е загубил само две точки до момента – гейм на нула.

3-3 – Спокоен гейм, в който Григор поведе с 40-0 и го завърши с безпощаден удар над глава.

3-4 – Геймът започна с две точки за Димитров, но последва перфектно сервиране от Карлович, който удържа.

4-4 – Точно час и две минути след начолото Григор отново изравнява след гейм на нула, завършил с ас – вече има 8.

4-5 – Григор взе първата точка, след което последваха две бомби от сервис. Българинът изравни с форхенд уинър, но после изкара ретур в аут за 40-30 и Доктора приключи с ас.

5-5 – Димитров започна с непредизвикана грешка, след което Карлович изкара ретур в аут. Неточност на Григор даде отново преднина на хърватина 15-30. Българинът обаче взе три поредни точки и изравни.

6-5 – Пробив! Григор започна с блестящ ретур, след което с перфектен минаващ от форхенд поведе с 0-30. С още един страхотен ретур си осигури три скрити мачбола. С два аса Карлович стигна до 30-40, но после ретурът отново проработи и Димитров ще сервира за мача.