Гледайте на живо: Григор Димитров – Кристофър О‘Конъл 7-6(2) 6-3 6-3

Гледайте на живо: Григор Димитров - Кристофър О‘Конъл 7-6(2) 6-3 6-3

Григор Димитров стартира участието си на Откритото първенство на Австралия срещу представителя на домакините Кристофър О‘Конъл, който от тази седмица е под №231 в световната ранглиста. Българинът е абсолютен фаворит в мача на „Margaret Court Arena“, който ще започне малко след 10:00 ч. наше време и ще бъде предаван пряко в ефира на Евроспорт 2.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Победителят от сблъсъка ще се изправи срещу Хьон Чунг или Ренцо Оливо, а букмейкърите нямат съмнения, че това ще е Григор, чийто коефициент за победа е 1.04 срещу 13.00 за Кристофър О‘Конъл.

Коментари на живо:

1-0 – Отлично начало за Григор Димитров, който записва бърз сервис гейм на нула.

1-1 – Дръпна 30-0 австралиецът, но още при следващата точка българинът чакаше сервиса дълбоко в корта, и реализира страхотен ретур уинър. О‘Конъл се добра до два геймбола, но не успя да се възползва и след две грешки от форхенд се стигна до дюс. Представителят на домакините продължи да има проблеми при сервис, но все пак успя да поведе.

2-1 – Много по-добре върви началният удар на Григор Димитров. При 40-15 българинът реализира ас и  взе подаването си.

2-2 – Има дълбочина в ударите на О‘Конъл, който разнообрази сервиса си и умело сменя посоката на разиграванията. Всеки път обаче, когато не пласира топката до линиите, бива наказван. Така българинът се добра до първи брейкбол в мача, но бекхенд слайс на нашия намери мрежата след разиграване продължило 17 удара. Григор обаче получи нова възможност да пробие, но брилянтен дроп шот на О‘Конъл го спаси отново. В крайна сметка, след като се отърва на няколко пъти, австралийският тенисист взе гейма си.

3-2 – Григор безпроблемно дръпна 40-0, а после взе подаването си без да влиза в разиграване. До този момент нашият печели 100% от точките си на първи сервис.

4-3 – Лесно поведе 40-0 Кристофър след 8-ата непредизвикана грешка на Григор, толкова има и опонентът му, който при 40-15 вкара неспасяем начален удар.

4-3 – Австралиецът демонстрира отлично движения по корта, като при 0-30 бе разходен няколко пъти по основната линия, но дори и от неудобна позиция принуди българина да сгреши. При 40-15 Димитров потърси развръзка от форхенд по диагонала, но не намери очертанията. На втория си геймбол обаче реализира ас.

4-4 – Не успя при 30-30 Григор да постави под напрежение О‘Конъл и опонентът му се добра до геймбол. При 40-40 Димитров сътвори със сигурност едно от отиграванията на деня, реализирайки уникален пасинг шот от дъното на корта. Съперникът му обаче отвърна с мощен ас – дюс. Българинът пак си заслужи шанс за пробив, но след поредната дълга размяна от основната линия, сбърка. На геймбола изгради отлична атака, завършила с бекхенд воле на мрежата и върна равенството, но това бе и последната точка, която взе.

5-4 – Няма никакви проблеми с началния си удар нашият и светкавично поведе 40-0, а още на първия геймбол бекхенд в аут на О‘Конът донесе отново преднина на Димитров.

5-5 – Сбърка тайминга на удара си Григор при 0-15 и прати топка в трибуните. Още един аут осигури три геймбола на О‘Конъл, но нашият намали на 15-40  след излизане на мрежата. На следващата точка и двамата тръгнаха към мрежата, а Григор можеше да пласира уинър, но опонентът му предугади къде нашият смята да пласира топката и реализира геймбола си.

6-5 – Пореден бърз сервис гейм за Григор Димитров

6-6 – Австралиецът поведе 30-0 след фохенд уинър по диагонала, а после опонентът му сервира на бекхенда, последва неконтролиран ретур на нашия, който излезе в аут. О‘Конъл бързо материализира геймбола си и осигури тайбрека

7-6(2) – Сет за Григор Димитров! Първият минибрейк дойде на сметката на Димитров – 2-0 точки. За първи път се усети повече напрежение в играта на австралиеца, който след още една непредизвикана грешка изостана 1-3. Впечатляващият форхенд на О‘Конъл изненадващо го предаде при 2-4 и така Димитров получи втори минибрейк. При 6-2 българинът сервираше за частта и завърши с ас.

1-0 – Пробив! Много добре тръгна в началото О‘Конъл и поведе 30-0, но две непредизвикани грешки на австралиеца върнаха интригата. След умело излизане на мрежата, завършило със смач, българинът си спечели брйкбол още в откриващия гейм на частта. В следващото разиграване първата ни ракета пристисна опонента си и той брати бекхенд в мрежата.

2-0 – Бърз сервис гейм на нула и Димитров затвърждава брейка.

2-1 – Наруши се ритъмът на О‘Конуел и той бързо изостана 0-40. Спаси първата точка за пробив по впечатляващ начин с лазерно насочен пасинг шот. Българинът пробва изненадваща къса в следващото разиграване, но пласира удара си в мрежата, а на последния брейкбол пратира бекхенд в аут. Накрая австралиецът се измъкна от деликатната ситуация и взе подаването си.

3-1 – Димитров поведе 30-15. На следващата точка потърси развръзка по правата от форхенд, но пласира удара си в аут. Достигна до геймбол, демонстрирайки отличен начален удар, а после взе подаването си.

3-2 – О‘Конъл намира сервиса си, когато е под напрежение. При 30-30 той пласира неспасяем ас по правата, за да си осигури точка за затваряне на гейма, а после стори именно това.

4-2 – За първи път от началото на мача австралиецът поведе 30-0 на подаване на Димитров. Нашият бързо си осигури пълния обрат без да показва и минимални признаци на притеснение. Реализира геймбола си без да влиза в разиграване.

4-3 – Кристофър О‘Конъл се държи и вече няма и следа от спада, който му коства брейк в началото на сета.

5-3 – Изгради няколко отлични атаки българина, завършили с излизане на мрежата. При 40-0 Григор записа ас.

6-3 – Пробив! Сет за Григор Димитров! Първата ни ракета си осигури три сетбола. О‘Конъл неутрализира първата опасност, а на втората точка за затваряне на сета в употреба отново влезе форхендът му и реализира уинър по диагонала, но не намери очертанията в следващото разиграване и вече изостава с 0-2 сета.

1-0 – Григор открива третия сет с бърз сервис гейм на сметката си.

1-1 – Подобаващ отговор и на О‘Конъл, който доминираше от форхенд в разиграванията и демонстрира добра защита, а когато моментът настъпеше, атакуваше прецизно

2-1 – Отново „взриви“ публиката Кристофър О‘Конъл с мощен ретур уинър при 0-30, атакувайки втория сервис на Григор. Първата ни ракета все пак достигна до геймбол и го реализира.

3-1 – Пробив! Димитров изостана 15-30, но после от дъното на корта пласира дълбок форхенд уинър по диагонала, до който опонентът му нямаше шанс да достигна. Добра се и до брейкбол, а форхенд на австралиеца в аут донесе пробива.

4-1 – Лесно затвърждава Григор Димитров и е само на два гейма от място във втори кръг.

4-2 -Все по-впечатляващо започва да се представя Григор Димитров. Връща всичко първата ни ракета, а на моменти изглежда плашещо атлетичен. При 40-40 австралиецът обаче намери начални си удар, както няколко пъти досега, когато е под напрежение, и запази пасива минимален.

5-2 – Димитров спечели 21-ата си точка на мрежата от началото на мача, за да изравни за 30-30. При 40-40 българинът си спечели геймбол, но ретур, закачил филето, направи удара на О‘Конъл неспасяем – дюс. В крайна сметка Димитров взе своето и е само на гейм от втори кръг.

5-3 – О‘Конъл поведе 40-0, но последваха няколко грешки и нашият се добра до дюс. При четвъртата точка за затваряне на мача австрелиецът пласира ас и опонентът му ще сервира за мача.

6-3 – Победа за Григор Димитров! Димитров поведе 40-0, осигурявайки си 3 мачбола, а ретур в мрежата на съперника означаваше, че българинът е във втори кръг.