Гледайте на живо: Григор Димитров – Марко Трунхелити 6-3 4-6 6-2 7-5

Григор Димитров ще изиграе втори си двубой на тазгодишния Australian Open и името на съперника на пръв поглед не впечатлява – Марко Трунхелити (№210 в света). Българинът потегли с 6-3 7-6(8) 6-3 срещу Паоло Лоренци в мач, който не изпъкна с качество, но пък осигури на таланта ни така необходимата трисетова победа след едничкия ден за почивка, който той имаше след финала в Сидни.

Трунхелити пък за първи път играе в основната схема в Мелбърн. Аржентинецът спечели битката на квалификантите срещу Йозеф Ковалик с 6-4 7-6(1) 7-5 на старта на турнира.

Срещата на Григор Димитров срещу Трунхелити е трета в програмата на корт №6 в сряда. Мачовете започват в 2:00 ч., а преди двубоя на първата ни ракета има един женски и един мъжки сингъл – Ана-Лена Фрийдзам – Кианг Ванг и Доминик Тийм – Николас Алмагро. Мачът ще може да се наблюдава от линковете в TennisKafe.com, а залогът от него е място в трети кръг, където вече чака Роджър Федерер.

I Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Двамата съперници не са се срещали в професионалния тур, а според букмейкърите българинът е абсолютен фаворит с коефициент 1.04 срещу 13.0 за Трунхелити.

Коментари на живо:

1-0 – Безпроблемно начало за Григор и той открива резултата, а българските фенове отново са заели местата си по трибуните.

2-0 – Пробив! – Трунхелити направи няколко непредизвикани грешки и Димитров веднага се възползва, за да пробие.

3-0 – Разликата в класите е очевидна и първата почивка в двубоя идва при резултат от 3-0 гейма за българина.

3-1 – Трунхелити поведе с 40-15 и след форхенд на Григор, който се спря във филето на мрежат, успя да се разпише в резултата.

4-1 – Григор минава в тренировъчно темпо през геймовете си срещу световния №210, който за първи път играе в основната схема на Australian Open.

4-2 – Аржентинецът поведе с 40-30 и удържа подаването си с хубав ас по правата.

5-2 Григор зарадва феновете по трибуните с изящно изпълнена къса и се приближи на гейм от спечелването на откриващия сет.

5-3 – Трунхелити намалява до 3-5, но това едва ли ще го остави в сета за много дълго време.

6-3 – Сет! – Димитров за първи път имаше затруднения на свой сервис – мина през две равенства и дори трябваше да отразява брейкбол, но все пак затвори сета с няколко тактичестки добре построени комбинации от дъното на корта.

0-1 – Сетът започна със сервис на Трунхелити, който даде две точки на българина, но спечели подаването си.

0-2 – Пробив! Григор поведе с 40-0, след което Трунхелити спечели две точки след две грешки на Димитров и след нов бекхенд в мрежата се стигна до дюс. След още едно равенство аржентинецът получи шанс за пробив и след двойна грешка той стана факт.

0-3 – Трунхелити поведе с 40-15 и затвърди брейка, след като спечели атактивно разиграване.

1-3 – След медицински таймаут, за да облепят палеца на дясната ръка на Трунхелити, Григор сервираше за втори път в сета. С хубава атака, завършила на мрежата, стана 40-0 и след удар в аут Димитров взе първи гейма в сета.

2-3 – Пробив! Григор стигна до брейкбол при 30-40 и Трунхелити върна жеста, като допусна двойна грешка.

3-3 – Със смаш стана 40-0 и след мощен форхенд Димитров спечели подаването си на нула.

3-4 – Димитров опита да притисне съперника си на сервис, но удар с рамката даде геймбол на аржентинеца, който с форхенд по късния обратен диагонал си освободи корта и завърши лесно точката.

4-4 – Със сервис гейм на нула Григор изравни отново резултата.

4-5 – Бърз сервис гейм и за световния №210.

6-3 4-6 – Пробив и сет за Трунхелити! Григор сервираше и се стигна до 15-40, последва продължително разиграване, при което мрежата помогна на българина. След това Димитров натисна от форхенд и предизвика грешка на Трунхелити за дюс, но аржентинецът не се отказа – атакува и си спечели нов сетбол. При четвъртия опит аржентинецът успя и изравни сетовете.

1-0 – Пробив! Димитров започна по-концентрирано третия сет, стигна до три поредни брейкбола и при третия успя след бекхенд в мрежата на аржентинеца.

2-0 – 40-15, след което Григор разходи съперника си из корта и затвърди.

2-1 – След несполучлив опит за къса топка на българина Трунхелити спечели подаването си.

3-1 – Сервис в тялото и атака, след което нов хубав сервис и добра игра на мрежата на българина.

4-1 – Пробив! 40-40 и грешка на аржентинеца, след което Григор размина съперника си на мрежата с красив бекхенд.

5-1 – 0-30, сервис уинър, но следващата точка е за Трунхелити. С мощен печеливш форхенд Димитров спаси първия брейкбол, атакува пак от форхенд и се справи на мрежата за дюс. След това сервисът му помогна и приключи гейма.

5-2 – Григор поведе с 0-30, но аржентинецът спечели следващите три точки.

6-3 4-6 6-2 – Гейм и сет за Димитров! Димитров сервираше за сета, показа концентрирана и решителна игра за 40-15 и с ас спечели частта.

0-1 – Сетът започна с разиграване, спечелено от Димитров с форхенд уинър по обратния диагонал. Грешка от форхенд на българина и 15-40, а след ретур в аут аржентинецът взе гейма.

1-1 – Григор показа агресивна игра и, въпреки че допусна някои грешки, спечели подаването си.

1-2 – Сравнително лесен сервис гейм за световния №210.

2-2 – Бекхенд в аут на Трунхелити и 40-15, след което аржентинецът не се справи в близост до мрежата и Григор изравни геймовете.

2-3 – Димитров разходи съперника си по основната линия за 0-40, но след това беше разминат на мрежата. С форхенд уинър Трунхелити спаси и втория брейкпойнт, а с отличен сервис изравни точките. В крайна сметка не допусна пробив.

3-3 – Комбинация форхенд по правата и форхенд по диагонала за Григор, който след това затвори сервис гейма си.

3-4 – Сервис гейм на нула за аржентинеца.

4-4 – Двойна грешка за начало, ас за 30-15, след което повече не даде точка на опонента си в този гейм.

4-5 – Още един бърз и безпроблемен сервис гейм за Трунхелити.

5-5 – Сервис гейм на Григор, минал през равенство, но в крайна сметка този път българинът не допусна да бъде пробит в края и сетът продължава.

6-5 – Пробив! След успешна къса топка Григор поведе с 0-30, спаси геймбол за 40-40, а след удар с рамката на Трунхелити стигна и до точка за пробив. Удържа на атаката към бекхенда му и с уинър от форхенд проби.

7-5 – Гейм, сет и мач за Димитров! Григор сервираше за мача – с ас за 30-15, форхенд в мрежата на Трунхелити и два мачбола – при първия не успя, но при втория не сбърка.