Гледайте на живо: Григор Димитров – Роджър Федерер 4-6 6-3 1-6 4-6

Гледайте на живо: Григор Димитров - Роджър Федерер 4-6 6-3 1-6 4-6

Григор Димитров има изключително тежка мисия в третия кръг на Australian Open, но мачът с Роджър Федерер има потенциала да изстреля сезона на българина в съвсем различна орбита. Вярно, талантът ни няма победа в четирите си досегашни сблъсъка с Маестрото, но преди две седмици в Бризбън за първи път спечели сет и изглеждаше ужасно близо до мечтаната цел при поражението с 4-6 7-6(4) 4-6.

А и да не забравяме, че Федерер спря именно в трети кръг на миналогодишния Australian Open и то след загуба от Андреас Сепи, когото беше победил в предишните им 10 двубоя. Димитров определено притежава ударите да спечели подобна битка, но на финала срещу Троицки в Сидни се видя, че все още изпитва известна несигурност в последната стъпка към големите победи.

Дали това ще се промени днес? Да се надяваме, защото малко успехи в тениса могат да са по-ценни от този срещу Роджър Федерер в турнир от Големия шлем. Мачът между двамата е трети от програмата на Rod Laver Arena, която започва в 02:00 ч. българско време. Преди него са срещите Белинда Бенчич – Катерина Бондаренко и Мария Шарапова – Лорън Дейвис. Всички тях ще можете да наблюдавате на линковете в сайта TennisKafe.com

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

00:01 ч. – Димитров и Федерер са се сблъсквали четири пъти в официални мачове, но съперничеството им се разпростира само в два града – Базел и Брибън. Двамата се срещнаха за пръв път през 2013-а в родния град на швейцареца – Базел, когато той спечели с 6-3 7-6(2). На следващата година, отново там, Федерер победи със 7-6(4) 6-2. През 2015-а дойде успехът на полуфинал в Бризбън с 6-2 6-2, а преди две седмици на четвъртфинала Григор се намираше най-близо до първия си успех (4-6 7-6(4) 4-6).

00:02 ч. – Букмейкърите нямат съмнение в успеха на Федерер и днес – 1.10 за негова победа срещу 7.00 за Григор Димитров.

Коментари на живо:

1-0 – Геймът започна с грешка на българина, след което направи първия си ас. Последва втора непредизвикана грешка на българина – този път от бекхенд. Григор стигна до геймбол, но Федерер се добра до дюс. С втория си ас Димитров взе предимство и геймът завърши с грешка на Маестрото.

1-1 – След няколкоминутно прекъсване за затваряне на покрива мачът продължи. След удар с рамката на Федерер стана 15-30, но последва грешка от бекхенд. Ас и геймбол, последван от нов хубав сервис.

2-1 – След форхенд уинър по правата стана 30-30, след което и Федерер стигна до първия си брейкпойнт – уинър от сервис от 204 км/ч, последван от още два силни начални удари, с които спечели подаването си.

2-2 – Убедителен сервис гейм за Федерер, завършил с ас.

3-2 – Ретур уинър от бекхенд по правата на Роджър за 15-15, последван от нов удар с рамката. Григор стигна до геймбол след бекхенд в мрежата на швейцареца, след това обаче Федерер изравни. Трета директна точка от сервис, неуспешен опит за прехвърлящ удар на швейцареца и геймът приключи.

3-3 – Отново с лекота Маестрото стигна до 40-0, след това след две негови топки се спряха в мрежата, но при третия си опит затвори гейма.

3-4 – Пробив! С бекхенд уинър по правата Федерер стигна до 15-40, атакува на мрежата след втори сервис на Григор и проби.

3-5 – С изключително агресивна игра Федерер даде само точка на съперника си и пробивът е затвърден.

4-5 – Димитров сервираше да остане в сета, допусна да изостане с 0-30, а след бекхенд в аут на българина Роджър стигна и до три поредни сетбола. Първият Григор спаси с ас, а при втория навлезе в корта след къс ретур на Федерер и спечели точката. След хубав сервис стигна и до дюс. Последва неразчетено излизане на мрежата на швейцареца и уинър, след кеото от форхенд по обратния диагонал на Григор сложи край на гейма.

4-6 – Гейм и сет за Федерер! 30-30, Григор издържа на атаката от бекхенд, след което Федерер сгреши. С отличен сервис Маестрото отрази брейкбола и с нов ас приключи сета.

1-0 – Хубави разигравания в гейма, в който Григор поведе с 40-15 и след комбинация от сервис-мрежа спечели гейма.

1-1 – Федерер поведе с 40-0, след което опит за къса несполучи, а след това последваха две грешки на Федерер за 40-40. Димитров игра агресивно, показа добри реакции на мрежата и стигна до брейкбол. Последва обаче сервис уинър, стигна до геймбол, който Григор отрази, като наказа излизане на мрежата на швейцареца. В крайна сметка Федерер спечели подаването си.

2-1 – Димитров поведе с 40-0, даде точка на съперника си, но след това затвори гейма.

3-1 – Пробив! С бекхенд уинър от ретур стана 0-30, след това дойде грешка от ракетата на Федерер, а след аут от форхенд на Маестрото Григор проби на нула.

4-1 – Григор поведе с 30-15, но последва непредизвикана грешка от форхенд на българина, Григор атакува от основната линия, но не можа да спечели точката, а с атака на мрежата Димитров спаси брейкбола. След воле в аут Григор затвърди.

4-2 – Три аса и двойна грешка за 40-15, а след това дойде нов удар с рамката. Въпреки това Федерер спечели подаването си.

5-2 – Федерер стигна до два поредни брейкбола – при първия не успя, след като навлезе в корта идопусна странна грешка от форхенд. Последва нова размяна от основната линия, която Григор спечели с хубав форхенд. Димитров спечели гейма след нова грешка на швейцареца.

5-3 – Сервис гейм на нула за Роджър.

4-6 6-3 – Гейм и сет за Димитров! Българинът сервираше за сета, поведе с 40-0, но точката бе за Федерер, след което сетът приключи след грешка на Маестрото.

0-1 – Федерер продължи да не е толкова агресивен колкото обикновено е, но все пак спечели подаването.

0-2 – Пробив! 0-40 и три брейкбола за Федерер. Първият бе спасен с хубав втори сервис, неуспешно излизане на мрежата на Григор и пробивът е факт.

0-3 – Федерер подходи агресивно и с форхенд уинър стигна до брейкбол, при който Григор сгреши.

1-3 – Григор поведе с 40-0, даде точка на Роджър, след което затвори гейма.

1-4 – Бърз сервис гейм за швейцареца.

1-5 – Пробив! След изключително неточен опит за директна точка от уинър се стигна до 40-15, последва размяна от основната линия, завършила с бекхенд в мрежата на Григор. Двойна грешка, а след това и брейкбол. Последва грешка на българина.

4-6 6-3 1-6 – Гейм и сет за Федерер! Федерер сервираше за сета и изостана при 40-15, но след два добри сервиса изравни. Григор опита къса и Роджър го наказа, след което взе сета.

1-0 – Григор загуби две точки на старта на новия сет.

1-1 – След прекрасен минаващ удар Григор поведе с 0-30, но последва дълго разиграване, спечелено с форхенд по диагонала от Роджър. Последваха и два хубави сервиса, но и грешка от форхенд при разиграването. В крайна сметка Федерер спечели гейма си.

2-1 – Сервис гейм, в който българинът имаше известни затруднения, но бързо ги превъзмогна и спечели подаването си.

2-2 – Сервис гейм на нула.

2-3 – Пробив! След грешка от воле се стигна до 0-30, а дълбок бекхнед доведе до 30 равни. След това Роджър стигна и до брейкбол, при който Димитров сбърка.

2-4 – С ас Федерер поведе с 40-30, след което обаче беше наказан за излизане на мрежата с бекхенд уинър на бълагарина. Нова грешка на Роджър и предимство за Григор, но отново отличен сервис. Малко по-късно Федерер успя да затвърди пробива.

3-4 – С печеливш удар от форхенд по диагонала Димитров поведе с 40-0, но след две точки за Федерер и удар с рамката се стигна до дюс. Последва грешка на българина, най-вероятно причинена от болки в ръката на Григор, и скрит мачбол. Българинът обаче се пребори за предимство, но последва двойна грешка. В крайна сметка Григор се пребори.

3-5 – Гейм, в който Григор спечели две точки.

4-5 – Григор сервираше за оставане в мача, поведе  с 40-0 и след нов хубав сервис спечели подаването си.

4-6 6-3 1-6 4-6 – Гейм, сет и мач за Федерер! Швейцарецът започна с мощен сервис, но последва грешка в разиграване. Следващата точка спечели със смаш, а след сбъркан бекхенд на българина, Федерер стигна до два мачбола. Последва двойна грешка, но след това с форхенд уинър мачът свърши.