Гледайте на живо Григор Димитров – Роджър Федерер 4-6 7-6(4) 4-6

Гледайте на живо Григор Димитров - Роджър Федерер 4-6 7-6(4) 4-6

Григор Димитров излиза за четвърти път в официален мач срещу Роджър Федерер. Двамата се срещат отново точно година след последния им сблъсък, който отново бе в Бризбън, но едно стъпало по-високо – на полуфиналите.

Григор достигна до четвъртфиналите на австралийския турнир след победи над Жил Симон и Виктор Троицки, а поставеният под №1 в схемата Федерер започна директно от втория кръг с лесен успех над германския квалификант Тобиас Камке.

I Линк1 I Линк 2 I Линк 3

Димитров и Маестрото се срещнаха за пръв път през 2013-а в родния град на швейцареца – Базел, когато той спечели с 6-3 7-6(2). На следващата година, отново в Базел, Федерер победи със 7-6(4) 6-2, а през 2015-а в Бризбън с 6-2 6-2.

Букмейкърите нямат съмнение в успеха на Федерер и днес – 1.16 за негова победа срещу 5.00 за Григор Димитров.

Мачът ще се предава пряко по Sport+HD (Булсатком) и ще може да се проследи от линковете в TennisKafe.com.

Коментари на живо:

0-1 – Силно начало за Федерер, който сервира много убедително и не даде точка на Григор, като направи и първите си два аса.

1-1 – Добър гейм и за Григор, който поведе с 40-0 и от втория геймбол успя с ас.

1-2 – Димитров отново не успя да противодейства на перфектното сервиране на Маестрото и Федерер взе и второто си подаване на нула.

2-2 – Геймът премина през 30-30, след което последваха две точки за Григор. Българинът изхвърли Федерер от корта с прецизен форхенд, след което завърши елегантно на мрежата.

2-3 – Нов експресен гейм за Федерер, който е спечелил 100% от точките си на първи сервис.

3-3 – Григор пресили форхенд при 30-30, за да даде първи брейкбол на Федерер в мача. Българинът обаче се спаси с чудесен сервис и ретур в аут, след което взе гейма си.

3-4 – Първият сервис на Маестрото не беше толкова безпощаден и Григор взе първа точка при негово подаване, но само толкова. Геймът приключи с ас.

4-4 – Григор поведе с 30-0, след което Федерер взе точка със страхотен ретур по правата. Българинът сбърка воле на мрежата, за да се стигне до равенство. С добър сервис и форхенд уинър бе фиксиран краят на гейма.

4-5 – Гейм на 15 за Федерер и българинът ще сервира за оставане в сета след паузата.

4-6 – Пробив и сет за Федерер! С грешка на Димитров от бекхенд, Федерер поведе с 15-30, след което матира Григор със светкавичен ретур и си осигури два сетбола. Българинът се справи с първия с ас, а с нов добър сервис отрази и втория. От третата си възможност обаче Федерер затвори сета.

0-1 – И вторият сет започна с гейм на нула за Федерер.

1-1 – Григор поведе с 40-0, след което направи две грешки, но от третия си опит затвори гейма със смаш.

1-2 – Българинът игра успешно на мрежата, за да се доближи до 40-30, след което последва ретур уинър за първия му дюс при сервис на Федерер. След това обаче ветеранът приключи безпроблемно гейма си.

2-2 – Геймът започна с бекхенд в мрежата от ракетата на Григор, но малко по-късно пласира уинър от обратен удар по правата, за да поведе с 30-15. С ретур в аут стана 40-15, а Григор приключи гейма с уинър от форхенд.

2-3 – При 30-30 Григор сбърка бекхенд по правата, а Федерер приключи гейма с атака на мрежата.

3-3 – С излизане на мрежата и удар над глава Григор стигна до геймбол при 40-30, но след това не успя да затвори гейма. Федерер стигна до брейкбол, но Димитров удържа, а после спечели феноменално разиграване, за да вземе предимство и геймът завърши с грешка на Федерер.

4-3 – Пробив! Григор взе първите две точки, за да поведе с 0-30, а малко по-късно с форхенд уинър по правата си осигури първите два брейкбола в мача и успя!

5-3 – Страхотен гейм за Григор – на нула, и е на един от победата в сета.

5-4 – Федерер остава в сета с гейм на 15.

5-5 – Пробив! Григор загуби първата точка, но си помогна с хубав сервис за 15-15. После сбърка драйв воле, но последва уинър за 30-30. Федерер притисна българина и стигна до 30-40 и точка за връщане на пробива и за съжаление го върна.

5-6 – Федерер си осигури минимум тайбрек след безпроблемен гейм.

6-6 – С перфектен гейм Григор стига до тайбрек.

7-6(4) – Сет за Григор! С двойна грешка Федерер даде три сетбола на Григор при 6-3 за българина. Димитров успя от втория.

1-0 – За първи път в мача Григор повежда след гейм на 15.

1-1 – Федерер отвърна с гейм на нула.

2-1 – Григор имаше късмет, след като Федерер изкара воле в аут за 30-0. След това затвори подаването си без да даде точка на съперника.

2-2 – Федерер дръпна с 40-0, след което направи непредизвикана грешка, но след това матира Григор с добър сервис.

2-3 – Пробив! Димитров прати форхенд в мрежата за 15-30, след което пресили още един, за да подари два брейкбола на Федерер. А Маестрото се нуждаеше от само един, за да пробие.

2-4 – За съжаление Федерер затвърждава пробива.

3-4 – Геймът започна с 0-30, но Григор не се поддаде на напрежението и го измъкна.

3-5 – Остър ретур на Григор за малко не намери полето, за да стане 30-15 за Федерер, след което последва грешка на българина и Маестрото приключи безпроблемно гейма.

4-5 – Григор отрази три мачбола на Федерер, за да вземе подаването си и ще има последен шанс да остане в мача.

4-6 – Победа за Федерер!