На живо: Григор Димитров – Вацлав Шафранек 6-1 6-4 6-2

На живо: Григор Димитров - Вацлав Шафранек 6-1 6-4 6-2

Григор Димитров е абсолютен фаворит на букмейкърите да започне успешно участието си на US Open срещу чешкия квалификант Вацлав Шафранек. Мачът бе отложен от вторник заради дъждовете в Ню Йорк. Ако Доминик Тийм успее да спечели доиграването си срещу Алекс де Минаур в три сета, можем да се надяваме да видим Григор в игра около 19:00 ч. Мачът ще се предава пряко по Евроспорт 2, а също така ще може да се гледа на следните линкове:

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

До момента двамата не са се срещали в тура. Шафранек, който е №210 в световната ранглиста е получил коефициент от 21.00 за успех от букмейкърските компании, срещу 1.01 за Григор.

Коментари на живо:

1-0 – Димитров открива с рутинен сервис гейм на 15, в който обаче допусна и първата си двойна грешка.

1-1 – Григор бързо изтласка съперника си в защита и стигна до брейкбол, при който обаче Шафранек вкара хубав сервис. Чехът получи геймбол и го реализира с прецизен форхенд уинър по правата.

2-1 – Димитров печели и второто си подаване в почти тренировъчно темпо.

3-1 – Пробив! – Григор усети, че съперникът му се пропуква от бекхенд и насочи усилията си точно там, което му осигури пробив за 3-1.

4-1 – Шафранек спечели втората си точка в мача на сервис на Димитров и тя отново дойде след двойна грешка на българина, който обаче взе подаването си с лекота и вече води с 4-1.

5-1 – Пробив! – Чехът вече мина границата от 10 непредизвикани грешки и след поредния му пропуск от бекхенд, Григор пробива за втори път в откриващия сет.

6-1 – Сет за Димитров! – Шафранек спечели първите си две точки след разигравания на сервис на Григор, само че българинът остана пределно концентриран и затвори сета.

6-1 0-1 – Шафранек спря серията на Димитров и спечели първото си подаване след почивката.

6-1 1-1 – Още един безпроблемен сервис гейм за Григор.

6-1 2-1 – Пробив! – Изящен бекхенд минаващ удар осигури на Димитров първия му брейкбол след почивката и българинът веднага се възползва.

6-1 3-1 – Нулев сервис гейм за българина и той затвърждава брейка.

6-1 3-2 – Шафранек удържа сервиса и намалява изоставането си до 2-3 гейма, но не се вижда, как ще успее да върне пробива.

6-1 4-2 – Димитров все още не е позволил на Шафранек да стигне до брейкбол и повежда с 4-2.

6-1 4-3 – Чехът се пребори за подаването, въпреки че му се наложи да отразява два брейкбола.

6-1 5-3 – Димитров бе изправен пред брейкбол за първи път в мача и реагира с прекрасно изпълнен кик сервис, последван от брутален форхенд уинър в ъгъла на корта.

6-1 5-4 – Чехът заигра по-уверено и отново сведе изоставането си до един гейм.

6-1 6-4 – 2-0 сета за Димитров! – Григор нямаше никакви колебания в сервис гейма си и го спечели на 15, с което и затвори втория сет.

6-1 6-4 0-1 – Видяхме най-дългия гейм в мача с общо 20 точки, в повечето от които Григор се задоволи с това да изчаква грешки на съперника, което му донесе 5 брейкбола, но не и пробив.

6-1 6-4 1-1 – Бърз гейм за Димитров и резултатът в третия сет е изравнен.

6-1 6-4 2-1 – Пробив! – Димитров тръгна в атака и това моментално му донесе пробив в подаването на Шафранек.

6-1 6-4 3-1 – Гейм на нула и Димитров е на три гейма от място във втория кръг на US Open.

6-1 6-4 3-2 – Шафранек също отговори с нулев сервис гейм.

6-1 6-4 4-2 – Григор мина през отразен брейкбол и няколко равенства, но все пак затвори подаването си с гръмотевичен форхенд по правата.

6-1 6-4 5-2 – Пробив! – Очаквано, Димитров се възползва от спечелената психологическа битка и направи втори пробив за 5-2.

6-1 6-4 6-2 – Победа за Григор Димитров и той вече е във втори кръг на US Open, където очаква спечелилия двубоя между Аляж Бедене и Андрей Рубльов.