Григор Димитров допусна обрат и срещу Шварцман

Ultimate Tennis Showdown,
Григор Димитров – Диего Шварцман 14-13 10-12 9-17 10-15

Григор Димитров поведе за втори път днес, но и този път не успя да довърши започнатото. Българинът вече е с баланс 0-2 на Ultimate Tennis Showdown 4, след като отстъпи на Диего Шварцман с 14-13 10-12 9-17 10-15.

Началото бе силно за първата ни ракета. Бившият №3 бе предизвикан да завърши точката в три удара при 5-6 и го направи още от сервис. Аржентинецът атакуваше активно бекхенда на опонента си и серия грешки от тази страна направиха резултата 6-10 в негова полза.

В един момент обаче и той започна да допуска неточности, които намалиха разликата до 10-11 с минута до края на четвъртината.

Дълбок форхенд по диагонала на българина доведе до равенство. Димитров принуди съперника си да играе сервис-воле, но изпрати ретура в мрежата за 11-12. При следващата обаче записа уинър от минаващ удар и се стигна до 13-13 при оставаща една секунда. Решаващата точка бе решена от сервис в мрежата на Шварцман.

При 6-4 във втория сет Григор забрави, че трябва да завърши в три удара и момент по-късно се стигна до равенство. Макар да изостана, българинът изпълни чудесен минаващ от бекхенд за 9-10 и момент по-късно изравни.

При 10-10 вкара много добър сервис, но не успя да завърши от форхенд и бе принуден да прави много труден смач с гръб към мрежата – Шварцман реагира с бекхенд покрай мрежата. Спечели и следващото разиграване, с което – и четвъртината.

До края в играта на първата ни ракета имаше много грешки от бекхенд, а и сервисът не работеше много добре. Изостана с 0-8 в третата четвъртина и не успя да заличи разликата, а в последната също даде ранно предимство на съперника си.

Все пак Димитров остава със шанс за класиране от групата, но се нуждае от задължителна победа над Бублик, успех на Шварцман над него и две поражения на Гарин.