Григор Димитров приключи с участието си на двойки в Сан Диего

Два часа след победата си над Мартон Фучович, Григор Димитров отново бе на корта в Сан Диего. Българинът игра на двойки заедно с Жан-Жулиен Рожер като двамата загубиха мача си от първи кръг с 6-4, 3-6, 8-10 от Брендън Накашима и Сам Вербеек.

В първия сет българо-нидерландският дует обърна от 0-3 до 5-3 и спечели сета с гейм на 0 за 6-4. Във втората част сценарият бе с обратен знак. Димитров и Рожер поведоха с брейк за 2-0, но до края на сета спечелиха само още един гейм.

Така закономерно се стигна до дълъг решителен тайбрек. Той започна много добре за Накашима и Вербеек, които поведоха с 6-1. Този аванс в крайна сметка се оказа непреодолим, макар че бившият №3 в света и неговият опитен партньор се доближиха максимално, спасявайки три мачбола. При четвъртия все пак мачът приключи в полза на техните съперници.

Във втори кръг Накашима и Вербеек ще срещнат №1 в схемата Джо Солсбъри и Нийл Скъпски. Григор Димитров пък продължава участието си в по-важния за него турнир, този на сингъл, където във втори кръг го очаква мач срещу Феликс Оже-Алиасим.