Григор Димитров ще участва на турнира в Лос Кабос

Световният №16 Григор Димитров ще вземе участие в тазгодишното издание на турнира Лос Кабос. Това стана ясно от публикация на официалната страница на турнира в Instagram.

Надпреварата е от категория ATP 250 и ще се проведе от 19 до 24 юли. До момента Димитров е участвал в турнира само веднъж. През 2019 г. първата ни ракета записа победа над Стив Джонсън на старта (7-6, 4-6, 7-6), но във втори кръг загуби от Гуидо Пея (4-6, 2-6). Любопитен факт е, че заради разразилата се пандемия от Covid-19 миналата година надпреварата в Лос Кабос се проведе виртуално, като победителите в „мачовете“ биваха избирани след онлайн гласуване. В хода на турнира Димитров събра най-сериозен фенски вот и по този начин стана шампион в импровизирания турнир.

Българинът далеч няма да бъде единственият елитен играч в мексиканския курорт. В списъка с участници към момента са настоящият шампион Диего Шварцман, Фабио Фонини, Кристиан Гарин и Тейлър Фриц.