Григор Димитров започва срещу французин на Мастърса в Париж (жребий)

Григор Димитров ще започне участието си на Мастърс турнира в Париж с мач срещу представителя на домакините Адриан Манарино. Това отреди изтегленият преди минути жребий за турнира.

При евентуална победа българинът ще се изправи срещу победителя от мача между Йошихито Нишиока и Пабло Андухар във втората фаза, а на 1/8-финалите може да срещне четвъртия поставен Александър Зверев.

Досега Димитров и Манарино са изиграли два мача помежду си, като и двата завършиха с победа на първата ни ракета. На турнира в Делрей Бийч през 2016 г. Димитров спечели с 6-4, 7-5, а на надпреварата в Акапулко през февруари българинът се наложи с 6-7, 6-2, 7-6.

Малко по-рано днес стана ясно, че Доминик Тийм, Кристиан Гарин и Фернандо Вердаско са се отказали от участие в надпреварата, а играчите, които ще заемат местата им, ще бъдат определени по системата „щастлив губещ“.

Първият поставен Рафаел Надал се класира директно за втори кръг, където ще играе срещу победителя от мача между Филип Краинович и Фелисиано Лопес. Вторият в схемата Стефанос Циципас също попада без игра във втората фаза, където ще очаква някого измежду Юго Умбер и Каспър Рууд.