Григор с инфарктна победа при завръщането си на корта

Citi Open, втори кръг
Григор Димитров – Адриан Манарино 6-1, 3-6, 7-5

Григор Димитров трябваше да се бори със себе си и със съперника и да обръща от пробив пасив в третия сет, за да стигне до много трудния, но и много сладък успех над Адриан Манарино в мач от втория кръг на АТР 500 турнира във Вашингтон.

Двубоят бе първи за българина след над месец пауза, а началото му не предполагаше за последвалата драма. Димитров изигра много силен първи сет, в който спечели първите пет гейма и напълно доминираше над съперника си.

Ситуацията на корта започна да се променя постепенно във втория сет, когато Манарино печелеше по-убедително подаванията си. Григор започна да бърка, сервисът не бе толкова ефективен и в крайна сметка се стигна до единствения пробив за 5-3, който бе достатъчен за успеха на Манарино.

В началото на решителния сет играта на българина съвсем се разпадна. Двойните грешки бяха постоянни, непредизвиканите от форхенд също. Пробивът за французина бе закономерен, а при 1-3 и 0-30 ситуацията изглеждаше доста притеснителна.

Сякаш за миг обаче бившият №3 в света успя да стабилизира играта си и да започне обрата. В осмия гейм Григор най-сетне съумя да влезе в няколко по-дълги разигравания, в които подсечените му топки до голяма степен донесоха изравняването на резултата.

Инфарктните моменти не липсваха и след това. При 5-5 Димитров трябваше да спасява брейкбол, но се справи с хубав първи сервис.

В гейма след това Манарино сякаш все още мислеше за пропуснатата възможност. Набързо се стигна до три мачбола и още първият бе реализиран след отличен минаващ от форхенд.

Така Димитров записа четвърти успех от също толкова мача срещу Манарино като този безспорно бе най-трудният за него. С тази победа той подобрява постижението си от миналата година, когато загуби от Иля Ивашка в първия си мач.

В трети кръг Григор ще срещне Себастиан Корда, надделял в два сета над Себастиан Баес. Това ще бъде първи двубой помежду им, но двамата се познават, тъй като са тренирали заедно.