Григор Димитров продължава похода си на Мастърса в Мадрид, а негов следващ съперник в Испанската столица е Иво Карлович.
Мачът между първата ни ракета и хърватина ще се проведе на Корт №3 и няма да стартира преди 21:00 ч. българско време.
Димитров достигна до II кръг след успех срещу Филип Колшрайбер, докато Доктор Иво надделя над Роберто Баутиста Агут. В преките двубои нашият води с 3-2 победи, а за последно двамата играха на клей през 2016 г. в Истанбул, където Григор се наложи със 7-6(0) 7-6(2).
Участието си на Mutua Madrid Open в сряда ще започнат и Новак Джокович и Рафаел Надал. Сърбинът излиза срещу Николас Алмагро във втория мач на централния корт, а веднага след него Рафаел Надал ще премери сили с Фабио Фонини.
При жените погледите ще са приковани върху Южени Бушар, която отстрани в емоционален мач Мария Шарапова, а сега й предстои среща с Анджеик Кербер
Ето и пълната програма за сряда:
„Manolo Santana“ (започват от 13:00 ч.):
1. Лара Аруабарена – Анастасия Севастова
2. Новак Джокович – Николас Алмагро
3. Рафаел Надал – Фабио Фонини
4. Анджелик Кербер – Южени Бушар (не преди 21:00 ч.)
5. Стан Вавринка – Беноа Пер
„Arantxa Sanchez Vicario“ (започват от 13:00 ч.):
1. Кей Нишикори – Диего Шварцман
2. Джо-Вилфрид Цонга – Давид Ферер
3. Жил Симон – Фелисиано Лопес
4. Борна Чорич – Пуй или Ербер
5. Марин Чилич – Зверев или Вердаско
Корт №3 (започват от 13:00 ч.):
1. Милош Раонич – Жил Мюлер
2. Карла Суарес Наваро – Коко Вандеуей (не преди 15:00 ч.)
3. Симона Халеп – Саманта Стосър
4. Кристина Младенович – Цибулкова или Додин
5. Григор Димитров – Иво Карлович (не преди 21:00 ч.)
Корт №4 (започват от 13:00 ч.):
1. Светлана Кузнецова – Киан Ван
2. Ирина-Камеия Бегу – Бачински или Бертенс
3. Сорана Кърстя – Мисаки Дой
4. Брайън/Брайън – Куевас/Бопана или Нестор/Мартин
Корт №5 (започват от 13:00 ч.):
1. Кубот/Мело – Бейкър/Монро
2. Томаш Бердих – Робин Хаасе
3. Пабло Куевас – Никола Маю
4. Мърси/Соарес – Мореро/Робредо или Креньо-Буста/Гарсия-Лопес
Корт №6 (започват от 13:00 ч.):
1. Пешке/Грьонфилд – Ксу/Дабровски
2. Синякова/Храдечка – Стосър/Джън (не преди 18:00 ч.)
Корт №7 (започват от 13:00 ч.):
1. Аруабарена/ Сорибес Тормо или Савчук/Лиан – Бабош/Хлавачкова
2. Шафаржова/Матек-Сандс – Бертенс/Ларшон
TennisKafe.com