Григор Димитров и Виктор Троицки трябваше да започнат участието си на Ролан Гарос в неделя, но дъждовното време на позволи това да се случи. Организаторите преместиха последните два двубоя от всеки корт за понеделник. Така първата среща на българина ще се играе в първия ден от новата седмица, като е първа в програмата на Корт №3, която започва в 12:00 ч. българско време.
Цветана Пиронкова пък ще започне с мач срещу Сара Ерани, а срещата е трета в програмата на Корт №10, като се очаква около 15:30 ч. Първи е двубоят Душан Лайович – Денис Кудла, а след него е Миряна Лучич-Барони – Даниела Хантухова.
Прогнозата за времето обаче отново не е оптимистична и може програмата да продължи да се обърква, след като в неделния ден успяха да приключат само десет мача на сингъл.
Ето и пълната програма:
Court Philippe-Chatrier (започват в 12:00 ч.):
1. Стан Вавринка – Лукаш Росол
2. Кей Нишикори – Симоне Болели (доиграват при 6-1 7-5 2-1)
3. Агнешка Радванска – Бояна Йовановски
4. Анди Мъри – Радек Щепанек
5. Ализе Корне – Кирстен Флипкенс
Court Suzanne-Lenglen (започват в 12:00 ч.):
1. Гарбине Мугуруса – Ана-Каролина Шмидлова
2. Жил Симон – Рохерио Дутра Силва
3. Ришар Гаске – Томаш Белучи
4. Ана Иванович – Осеан Доден
Корт №1 (започват в 12:00 ч.):
1. Жереми Шарди – Леонардо Майер
2. Светлана Кузнецова – Ярослава Шведова (доиграват при 4-6 6-1 3-1)
3. Леся Цуренко – Каролин Гарсия
4. Жулиен Бенето – Лука Пуи
5. Елина Свитолина – Сорана Кърстя
Корт №2 (започват в 12:00 ч.):
1. Милош Раонич – Янко Типсаревич
2. Джак Сок – Робин Хаасе (доиграват при 6-3 7-5 3-6 6-7(3))
3. Симона Халеп – Нао Хибино
4. Марин Чилич – Марко Тругелити
5. Карла Суарес Наваро – Катерина Синякова
Корт №3
1. Григор Димитров – Виктор Троицки
2. Никол Гибс – Хедър Уотсън
3. Роберта Винчи – Катерина Бондаренко
4. Джон Иснър – Джон Милман
5. Йелена Янкович- Татяна Мария
Корт №4 (започват в 12:00 ч.):
1. Мартин Клижан – Таро Даниел
2. Аника Бек – Марина Заневска
3. Коко Вандевеге – Наоми Броуди
4. Андрей Мартин – Даниел Муньос де ла Нава
Корт №5 (започват в 12:00 ч.):
1. Роберто Карбайес-Баена – Адам Павлашек
2. Елена Веснина – Мадисън Бренгъл
3. Бетани Матек-Сандс – Ирина-Камелия Бегу
4. Арина Родионова – Ана Конюх
Корт №6 (започват в 12:00 ч.):
1. Михаил Кукушкин – Адриан Манарино
2. Каролина Плишкова – Шелби Роджърс
3. Николоз Габашвили – Кайл Едмънд
4. Саманта Стосър – Мисаки Дой
Корт №8 (започват в 12:00 ч.):
1. Наоми Осака – Йелена Остапенко
2. Ласло Джере – Джордан Томпсън
3. Алберт Рамос – Орасио Себайос
4. Джън Сайсай – Доминика Цибулкова
Корт №10 (започват в 12:00 ч.):
1. Душан Лайович – Денис Кудла
2. Миряна Лучич-Барони – Даниела Хантухова
3. Цветана Пиронкова – Сара Ерани
4. Пабло Куевас – Тобиас Камке
Корт №14 (започват в 12:00 ч.):
1. Маргарита Гаспарян – Слоун Стивънс
2. Дъстин Браун – Дуди Села (доиграват при 6-7(5) 6-4 7-6(5) 1-1)
3. Фернандо Вердаско – Стийв Джонсън
4. Сам Куери – Бьорн Фратанджело
5. Тайлър Таунсенд – Амандин Хесе
Корт №15 (започват в 12:00 ч.):
1. Забине Лизицки – Вероника Сепеде Роиг
2. Иван Додиг – Михаил Южни
3. Екатерина Макарова – Варвара Лепченко
4. Куруми Нара – Дениса Алертова
Корт №16 (започват в 12:00 ч.):
1. Барбора Стрицова – Луцие Храдецка
2. Иво Карлович – Алберт Монтанес
3. Хорби Сантер Монтана – Матиас Бурж
4. Киан Ван – Теса Адрианджафитромо
Корт №17 (започват в 12:00 ч.):
1. Кристина Макхейл – Миртил Гьоргес
2. Алиаксандра Саснович – Чаала Буюкакчай (доиграват при 7-5 6-7(2) 2-1)
3. Янина Викмайер – Александра Дюлгеру
4. Йонаха Ларшон – Магда Линет
5. Хьон Чунг – Кунетин Халис
Корт №18 (започват в 12:00 ч.):
1. Полоня Херцог – Луред Домингес Лино
2. Диего Шварцман – Гуидо Пея
3. Зарина Диас – Карина Витхьофт
4. Шуай Джан – Галина Воскобоева
TennisKafe.com