Григор започна в Бризбън с победа на двойки

Григор Димитров започна с победа участието си на Brisbane International, като в среща от първия кръг на двойки в тандем с Кей Нишикори победиха Доминик Тийм и Лукаш Длоухи със 7-6(5) 6-2. В спор за място на полуфиналите ще срещнат водачите в основната схема Никола Маю/Пиер-Юг Ербер или Томаш Белучи/Стийв Джонсън.

Димитров и Нишикори започнаха силно мача, поведоха с 2-1 и 40-15, като се възползваха от шанса си и пробиха, но още в следващия гейм австрийско-чешкият тандем стигна до рибрейк при сервис на Григор. В седмия гейм българо-японската двойка пропусна брейкбол, те опитаха да пристиснат съперниците си при сервис на 32-годишния Длоухи в 12-ия гейм, но не успяха да пробият и така се стигна до тайбрек. При 6-5 Нишикори и Димитров стигнаха до сетбол – японецът сервира, Григор показа отлична реакция на мрежата, за да върне топката в полето на съперниците и те да сбъркат.

В третия гейм на втория сет Димитров и Нишикори пропиляха два брейкбола, но в петия поведоха с пробив. След хубав сервис на българина двамата поведоха с 40-30 и след неуспешен опит за прехвърлящ удар на чеха, пробивът бе затвърден. Кей и Григор поведоха с 40-0 при сервис на опонентите си и съвсем сломиха съпротивата им с нов брейк за 5-2, след което безпроблемно сложиха край на мача след час и 18 минути на корта.

В друга среща на двойки съперникът в първия кръг на сингъл на българина Жил Симон и Лука Пуи загубиха от австралийците Джеймс Дъкуърт и Крис Гучионе с 6-2 2-6 [2-10].