Коментирайте на живо: Григор Димитров – Жил Симон 6-1 6-3

Коментирайте на живо: Григор Димитров - Жил Симон 6-1 6-3

Григор Димитров започва участието си на Мастърса в Синсинати срещу Жил Симон, а срещата е четвърта по програма на Grandstand. Двубоят ще започне със закъснение заради дъжда, който прекъсна мача Марин Чилич – Виктор Троицки, след който играе нашият.

Сблъсъкът е осми помежду им, като до този момент Симон води с 5-2 победи в общия баланс. Първата ни ракета обаче спечели две от трите им срещи през настоящия сезон, надигравайки Симон в Бризбън и Уимбълдън, докато победата за французина дойде на Мастърса в Монте Карло.

Нашият има да защитава общо 90 от миналогодишното си участие на „Western & Southern Open“.

Букмейкърите не определят никой от двамата като фаворит и дават коефициент 1.83 за победа на всеки от тях.

Мачът може да гледате чрез линковете на TennisKafe.com

Линк 1 | Линк 2 | Линк 3

Коментари на живо:

1-0 – Пробив! Григор започва по възможно най-добрия начин и пробива подаването на съперника си. Българинът беше страшно агресивен от ретур, навлизаше дълбоко в корта и не се притесняваше да атакува.

2-0 – Димитров застреля Симон от сервис. На няколко пъти французинът изгледа безнадеждно асовете на опонента си, а когато достигаше до топката, ударите му нямаха дълбочина, от което нашият се възползваше.

3-0 – Пробив! Безпощаден Григор Димитров е абсолютен господар на корта. Симон не може да намери ритъма си, пласира анемичи удари и нищо в играта не му се получава. Умелото движение от другата страна на мрежата пък прави всичко в играта на французина неефективно.

4-0 – Леко преваляване забави началото на четвъртия гейм, но официалните лица прецениха, че времето позволява да се играе. Прекъсването обаче не наруши инерцията, която българинът бе натрупал, въпреки че той изпита минимални проблеми с вкарването на първи сервис.

4-1 – Симон най-накрая съумява да вземе подаването си, но го направи с цената на неистови усилия. Няколко грешки на Григо пък му помогнаха, няма обаче причина нашият да изпитва притеснения. Опонентът му успя да материализира геймбола си с хубаво стоп воле при 40-30.

5-1 – Първо по-сериозно изпитание за Григор и изглежда, че съперникът му се събуди. Симон дръпна 30-0, но българинът изравни. В последвалото разиграване френският тенисис сбърка едно дайв воле за 30-40, но се добра до дюс с прекрасен ретур уинър. Грешки на Симон обаче дадоха гейма на Димитров.

6-1 – Пробив! Сет за Григор Димитров! Симон тотално се изнерви, виждайки че нищо не му се получава, а същевременно българският тенисист е много солиден. Французинът записа четвърта си война грешка за частта, а пропуските му не спряха да валят. Така след малко над половин час игра нашият поведе в мача.

1-0 – Тенденцията от преди почивката продължава и Димитров печели първото си подаване за втория сет, завършвайки с мощен смач при 40-15 в своя полза.

1-1 – Симон залагаше предимно на играта от основната линия и предпочете битката да се води от там. Засега това му носи успех. Късметът обаче също му помогна.

2-1 – Бърз сервис гейм на нула за Димитров, който излъчва абсолютно спокойствие с играта си на корта и изглежда пределно концентриран. Сервисите на нашия са много ефективни и продължават да поставят пред Симон въпроси, на които няма отговор.

3-1 – Пробив! Решителна крачка за Димитров. А това бе и геймът, който най-добре може да опише целия мач дотук. Българинът достигна до две точки за пробив, но опонентът му се добра до дюс. Тогава обаче Григор вкара в употреба отново клиничния си форхенд, записвайки прекрасен уинър по правата, а в следващото разиграване непостоянството на Жил си каза думата и той намери мрежата.

4-1 – Григор затвърждава брейка с елегантен бекхенд слайс при преднина от 40-15, за да матира съперника си и да го постави в изключително неизгодна ситуация.

4-2 – Симон успява да намали пасива, но показателно за гейма е това, че дори при изоставане от 0-40 Димитров не се отказва да преследва всяка топка и да се бори. Така достигна до дюс, но после не съумя да направи нещо повече.

5-2 – Хладнокръвен и безапелационен Григор спаси два брейкбола без да потрепне, а после прибегна до ефективния си сервис, който е и негов най-добър приятел в тази среща, за да остане само на гейм от спечелването на двубоя.

5-3 – Симон изтласка максимално зад основната линия опонента си и от там Димитров сгреши за 15-40. После обаче реализира хубав бекхенд уинър, който може да спори за едно от най-хубавите отигравания в сблъсъка – 30-40. При този резултата френският тенисист все пак материализира геймбола си.

6-3 – Победа за Григор Димитров! Тази вечер наистина нивото на българина беше далеч над това на опонента му и той напълно заслужено се поздрави с победата. Нашият си осигури $28,675 от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста