Медведев се оказа прекалено силен за Григор Димитров в Синсинати

Western & Southern Open, трети кръг

Григор Димитров – Даниил Медведев 3-6, 3-6

Участието на Григор Димитров на Мастърса в Синсинати приключи в трети кръг, след като в мач между бивши шампиони от турнира загуби с 3-6, 3-6 от поставения под №1 Даниил Медведев. Руснакът отново демонстрира страхотната си форма и след титлата в Торонто през миналата седмица записа седма поредна победа. Тя дойде закономерно на фона на показаното на корта, макар и победителят да имаше известни затруднения, особено в началото на мача. Постепенно обаче Медведев наложи волята си, като пое огромно предимство в дългите разигравания, които като цяло преобладаваха в мача.

Григор Димитров не успя да демонстрира добрата игра на сервис, която му помогна да победи Роберто Баутиста Агут и Александър Бублик в предишните си два мача. Българинът завърши двубоя без нито един ас и с пет двойни грешки. Това доведе до факта, че той не успяваше да постига лесни точки на начален удар. В същото време Медведев поемаше контрол с ретурите си на втори сервис на съперника, като бившият №3 в света завърши с едва 29% спечелени точки на второто си подаване.

Димитров бе този, който имаше повече уинъри в края на срещата със 17 спрямо 15, но непредизвиканите му грешки бяха доста повече – 34, докато Медведев лимитира своите до 22, за да достигне до трета поредна победа над шампиона от Синсинати през 2017-а.

За него участието в турнира продължава с мач срещу победителя от Хуберт Хуркач – Пабло Кареньо Буста. Димитров пък завършва седмицата с първите си последователни победи от април насам и със самочувствието от две победи над много силни съперници. По всяка вероятност те ще му донесат и завръщане в топ 20 на световната ранглиста. За него следва пътуване към Ню Йорк и подготовка за последния турнир от Големия шлем през сезона – US Open.

От самото начало двамата демонстрираха, че ни очаква мач, изпълнен с дълги и качествени разигравания. Поне до средата на първия сет средната продължителност на разиграванията бе 8 удара.

В тази първа половина на откриващия сет Димитров изглеждаше отлично на корта и бъркаше по-рядко в дългите размени. В първите два сервис гейма на Медведев българинът пропусна две възможности за пробив. На свой ред обаче световният №2 използва първата си възможност, за да пробие за 3-1.

Григор реагира великолепно с рибрейк в гейм, завършил с разиграване от 32 удара, в което пробивът бе факт след фантастичен бекхенд уинър по правата.

За съжаление бившият №3 в света продължи да изпитва проблеми на сервис. Началният му удар бе с по-ниска скорост отколкото в предишните мачове, което бе гаранция за проблеми, имайки срещу себе си един от най-добрите тенисисти на ретур.

Следващият гейм започна с грешки на Димитров и 0-40, след което Медведев използва третия брейкбол с дълбок форхенд към обратния удар на родения в Хасково тенисист. Този път шампионът от Торонто през миналата седмица не позволи да изпусне аванса си, действа отлично в следващите си два сервис гейма и така с 6-3 стигна до успеха в сета.

Във втория сет проблемите на втори сервис за Димитров бяха още по-осезаеми, докато Медведев заигра перфектно на сервис. Руснакът загуби само пет точки на начален удар в целия сет и закономерно Григор нямаше никакви възможности за пробив.

Българинът оцеля на два пъти, отразявайки по два брейкбола в първия и петия гейм. Този за 3-2 обаче бе последният в неговата сметка. Световният №2 просто не бъркаше и след поредното маратонско разиграване достигна до пробива за 4-3, а мачът приключи с още един брейк за 6-3.