На живо: Григор Димитров – Доналд Йънг 6-3 6-4

Дойде време и за двубоя на Григор Димитров от втория кръг на Abierto Mexicano TELCEL и съперникът е добре познат – Доналд Йънг. Мачът между двамата е под №3 в програмата на корт Grandstand и се очаква да започне в 04:00 ч. българско време, като преди него има два женски сингъла.

Димитров и Йънг ще се срещнат за 6-ти път на ниво ATP, а първата ни ракета води убедително с 4-1 в общия баланс. За последно двамата застанаха един срещу друг на миналогодишния Мастърс в Мадрид, когато при 6-4 3-0 за Григор американецът се отказа.

Коментари на живо:

03:45 ч. Съвсем очаквано, Григор е абсолютен фаворит на букмейкърите с коефициент за победа от 1.22 срещу 4.00 за Йънг

03:50 ч. Ако Григор преодолее второто си препятствие в Акапулко, на четвъртфинал ще се изправи срещу Доминик Тийм или Дмитрий Турсунов.

1-0 – Добро начало за Григор, който взе подаването си на 30 и открива резултата.

1-1 – Димитров се задържа в подаването на Йънг и от 40-15 стигна до брейкбол, но не мога да се възползва.

2-1 – Важен гейм за българина, в който той намери начин да се върне от 15-40 и отрази общо три шанса за пробив на Йънг.

2-2 – Американецът спечели подаването си на нула и изравнява.

3-2 – Димитров също отговаря с четири поредни точки на свой сервис.

3-3 – Йънг отново удържа уверено подаването си.

4-3 – Отново тежък гейм за Григор, в който той отрази още три шанса за пробив.

5-3 – Пробив! – Димитров нанесе своя удар в решителен момент, проби за 5-3 и ще сервира за сета.

6-3 – Сет! – Уверен сервис гейм за Григор и първият сет е на сметката на българина с 6-3.

1-0 – Пробив! – Отлично начало на втория сет и още един пробив за Григор, който го приближава до пета победа над Йънг.

2-0 – Гейм на нула за Димипров и мачът определено се развива по вкуса му в момента.

2-1 – Йънг също се разписва на таблото във втория сет.

2-2 – Пробив! За съжаление американецът си върна пробива.

3-2 – Пробив! Григор отново е с брейк аванс, след като Йънг направи двойна грешка във важен момент.

4-2 – Димитров този път удържа подаването си и вече е близо до финалната линия с аванс от 4-2.

4-3 – Йънг намалява за 3-4.

5-3 – Димитров е на гейм от победата при 5-3.

5-4 – Американецът спечели гейм си на 15 и Григор ще сервира за място на четвърфинала при 5-4.

6-4 – Сет и мач! – Григор Димитров победи за пети път Доналд Йънг и се класира за четвъртфинал на турнира в Акапулко, където очаква Доминик Тийм или Дмитрий Турсунов.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.