Проследихте на живо: Григор Димитров – Александър Бублик 5-7 6-3 6-7(6)

Проследихте на живо: Григор Димитров - Александър Бублик 5-7 6-3 6-7(6)

Григор Димитров излиза срещу Александър Бублик в среща от 1/4-финалите на ATP 250 турнира в Марсилия. Двубоят е трети на централния корт.

Предстоящият мач ще бъде пети между двамата, като до момента балансът е 2-2. Българинът спечели последните си два мача срещу този опонент – в Синсинати през 2021 г. (6-3, 7-5) и в Индиън Уелс миналата година (6-3, 6-4). До момента двамата не са се изправяли един срещу друг на закрито.

„Той е способен да играе страхотен тенис, но аз също съм. Много е важно винаги да се стремиш да се представяш по-добре, отколкото в предходния мач. Има някои недостатъци в играта ми, които трябва да изчистя, но въпреки това съм много доволен от начина, по който играх днес“ – каза Димитров за Бублик.

Водещият ни тенисист елиминира Хайс Брауер на осминафинала.. Световният №25 изигра един от най-силните си мачове от началото на годината, като имаше нужда от едва 64 минути, за да елиминира нидерландеца. По този начин Димитров записа дебютен успех в надпреварата, след като в предходните си две участия загуби от Жил Симон и Дмитрий Турсунов в първи кръг.