Гледайте на живо: Григор Димитров – Анди Мъри 6-7(1) 6-4 6-3

Гледайте на живо: Григор Димитров - Анди Мъри 6-7(1) 6-4 6-3

Григор Димитров ще се изправи срещу Анди Мъри за девети път в кариерата си на ниво ATP. Двамата ще определят кой ще продължи към осминафиналите на Мастърса в Маями. Срещата е трета по програма на Централния корт и ще започне към 22:45 ч.-23:00 ч. българско време. Мачът ще може да се наблюдава в ефира на телевизия Sport+HD, както и от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Анди Мъри води с 6-2 победи на първата ни ракета и записа успехи в последните три мача между двамата след триумфа на Димитров на четвъртфиналите на Уимбълдън 2014, когато детронира Анди като действащ шампион на тревата в Лондон.

Коментари на живо:

20:00 ч. – Григор е абсолютен аутсайдер според букмейкърите с коефициент за победа от 4.33 срещу скромното 1.20 за Анди Мъри.

20:05 ч. – Победителят от мача Мъри – Димитров ще се изправи на осминафинал срещу Гаел Монфис или Пабло Куевас.

1-0 – Трудно начало за Димитров, който направи двойна грешка за 0-40, която даде три брейкбола на британеца. Последваха два аса, след което българинът показа здрави нерви при едно продължително разиграване, за да докара нещата до дюс. Григор взе предимство и с форхенд уинър удържа гейма си.

1-1 – Мъри удържа гейма си, след като при 40-30 Григор изигра великолепно воле, но шотландецът успя да достигне топката.

1-2 – Пробив! С нова двойна грешка Григор даде два брейкбола на Мъри при 15-40, след което игра страхотно и взе предимство в разиграването, но се самопроби, след като изкара удар над глава на опразнения корт.

2-2 – Пробив! Мъри върна жеста, след като направи двойна грешка за 30-40, след което Димитров проби с хубаво разиграване, завършило със смач.

3-2 – Григор дръпна набързо с 40-0 и реализира още първия си геймбол.

3-3 – Григор сбърка бекхенд слайс при 30-30, след което Мъри го матира с хубав втори сервис.

4-3 – С третия си ас в мача българинът поведе с 30-15, а с бекхенд уинър достигна до два геймбола и реализира още първия със смач.

4-4 – Безпроблемен гейм за Мъри, който даде само точка на нашия.

5-4  – Григор блесна с няколко страхотни отигравания и спечели оспорвания гейм на 30, а сега Мъри ще сервира да остане в сета.

5-5 – Мъри приключи с ас гейма, който спечели на 30.

6-5 – С ас №4 Григор стигна до 40-15, но после изкара форхенд в аут. Геймът приключи след непредизвикана грешка на британеца и Димитров си осигури минимум тайбрек.

6-6 – Мъри поведе с 30-0, след което направи двойна грешка. Последва грешка на Григор и две точки за тайбрек, който е факт след ас на шотландеца.

6-7(1) – Сет за Мъри! Григор започна тайбрека с двойна грешка, след което изкара бехенд в аут. Мъри спечели и втората си точка, за да поведе с 3-0. Анди отново смени посоката в разиграването, за да вземе и втори минипробив. След престрелка на мрежата, Григор пресили удара си, който не намери корта и двамата смениха полетата при 5-1 в полза на Мъри. С още две грешки на българина сетът отиде на сметката на неговия опонент.

1-0 – Пробив! Чудесно начало на втория сет. Григор дръпна с 0-40 и успя още от първия си опит след бекхенд в аут на Мъри.

2-0 – Григор затвърдждава пробива, след като поведе с 40-0 и направи нова двойна грешка, но след това успя от третия си опит.

3-0 – Пробив! Григор стигна до 0-40 и с бекхенд ретур уинър пробива отново.

4-0 – Григор затвърждава и втория пробив.

4-1 – Мъри спечели първия си гейм в сета, след като не даде точка на първата ни ракета.

4-2 – Пробив! Григор предаде гейма си с две двойни грешки.

4-3 – От 30-0 Григор стигна до скрит сетбол с три поредни точки. Анди Мъри обаче отговори с много силен сервис, а после с още един си помогна да вземе предимство. Поредицата продължи с ас, който беляза края на гейма.

5-3 – Много важен гейм, който бе спечелен на 15.

5-4 – Мъри се задържа в сета след гейм на нула, но сега Григор ще сервира за спечелването му.

6-4 – Сет за Григор! С ретур в мрежата на Мъри, Григор стигна до 40-15 и два сетбола, но после сбърка от бекхенд, а с двойна грешка се стигна до дюс. Наложи се Димитров да отразява точка за връщането и на втория пробив, преди да затвори сета.

0-1 – Геймът започна с две точки за Григор, но Анди отговори с тежък сервис, а след това изравни за 30-30. Британецът хвана в крачка Димитров, за да си осигури геймбол и удържа с ас.

1-1 – С разиграване от 22 удра Григор стигна до 40-15, след което последва ретур в аут и равенство в геймовете.

1-2 – С добро сервиране Мъри си осигури два геймбола при 40-15 и от втория си опит затвори гейма.

1-3 – Пробив! С непредизвикана грешка от бекхенд резултатът стана 0-30 след точно 2 часа от началото на двубоя, а малко по-късно Григор излезе неразчетено и съперникът му имаше два брейкбола при 15-40. Сервисът помогна много за отразяването на първия, но после нервите на Григор не издържаха и изкара форхенд.

2-3 – Пробив! Григор показа много характер и успя да върне моментално пробива изоставане.

3-3 – Мъри е нервен и това се вижда от играта му. Той изкара два форхенда в аут за 30-0 в полза на Григор, а след това бе принуден да сбърка за 40-15. С поредна грешка – този път от слайс, резултатът стана 3-3.

4-3 – Пробив! Със стабилна игра Григор стигна до нови два брейкбола при 15-40 и с нова грешка на Мъри пробивът е факт.

5-3 – Григор направи нова двойна грешка, но удържа и е само на гейм от победата.