Проследохме на живо: Григор Димитров – Даниел Еванс 6-7(3), 6-4, 3-6

Проследохме на живо: Григор Димитров - Даниел Еванс 6-7(3), 6-4, 3-6

Григор Димитров излиза срещу ракета №1 на Великобритания Даниел Еванс в мач от четвъртфиналите на АТР 500 турнира във Виена.

След като в първите си два мача записа едни от най-престижните си победи за сезона над Карен Хачанов и Стефанос Циципас, сега пред българина се открива отлична възможност да стигне за осми път в своята кариера до полуфинал на турнир от категория АТР 500.

Това обаче със сигурност няма да бъде лесно предвид факта, че Еванс се намира във формата на живота си. В момента е №33 в света, а по-рано през годината достигна до рекордната си 28-а позиция.

Само преди броени дни Еванс игра полуфинал на турнира в Антверпен, а във Виена продължи успешните изяви с победи над Аляж Бедене и Юрий Родионов.

Днешните съперници се познават много добре като имат мачове помежду си още като юноши. На ниво АТР пък Димитров води с 3:1 в преките двубои като последният бе в началото на тази година на АТР Къп, където Димитров надделя с 2-6, 6-4, 6-1.

Победителят от двубоя ще срещне на полуфинал Лоренцо Сонего, победил сензационно Новак Джокович с 6-2, 6-1.

Проследете развитието на мача с нас и коментирайте случващото се на корта.

Коментари на живо:

Първи сет:

0-1 Пробив, Еванс! Лошо начало на мача за Димитров, който с пресилен форхенд даде брейкбол на съперника, а в последвалото разиграване британецът действа доста търпеливо и изчака грешка от бекхенд слайс на българина.

1-1 Пробив, Димитров! Пробивът очевидно не притесни българина, който заигра доста агресивно на сервис на Еванс, с което достигна до 30-30. Последва дълбок ретур и брейбол, при който чудесен топспин бекхенд по късия диагонал донесе рибрейк.

2-1 Първи гейм, спечелен от сервиращия. И той не дойде лесно, след като двойна грешка и пресилен форхенд по обратната права от Григор дадоха брейкбол на Еванс. Все пак първият сервис работеше и помогна Димитров да поведе за първи път от началото на мача.

2-2 Ето го и първият лесно спечелен гейм в мача. Той е в полза на Еванс, който направи няколко хубави печеливши удара, а и записа първата спечелена точка на втори сервис в целия двубой до момента.

2-3, Пробив, Еванс! Григор имаше геймбол, но серия от непредизвикани грешки, включително и такава от смач на мрежата, доведоха до третия пробив от началото на срещата.

2-4 Британецът определено играе на доста високо ниво, играе много интелигентно и използва възможностите си, с което си осигурява затвърждаване на пробива.

3-4 Димитров спира серията на съперника със сравнително лесно спечелен гейм.

4-4 Пробив, Димитров! Резултатът отново е изравнен след брилянтен гейм от българина. Почти във всяко разиграване Еванс излизаше на мрежата, но на три пъти с минаващ удар от бекхенд световният №20 печелеше и така стигна до втория си пробив в мача.

5-4 Важен гейм, спечелен от Димитров след отразен брейбол. В началото на гейма Григор играеше основно на втори сервис, а брейболът дойде след грешка от форхенд на българина. Все пак с хубав сервис предотврати опасността, а в последвалото разиграване имаше и голям късмет, отразявайки много трудна къса от Еванс, след което мрежата направи топката невъзможна за британеца. Последва още един хубав сервис и така Григор е на гейм от успеха в сета.

5-5 Първи сервис гейм на 0 в мача, Еванс продължава да играе много силен тенис.

6-5 Е, и българинът отвръща с първия си гейм на 0 след чудесна игра и серия от печеливши удари.

6-6 Трети последователен гейм на 0 и след четири пробива в 12 гейма, стигаме до тайбрек!

6-7(3) Сет за Еванс! За съжаление тайбрекът не се разви по най-добрия начин. Ключът в него бе страхотната игра на ретур за Еванс, чрез която британецът почти винаги получаваше предимство при сервис на Димитров, а в последствие често завършваше с навременни излизания към мрежата. След два минипробива смяната на полетата дойде при 5-1.

Григор върна единия минипробив с бекхенд уинър по правата, но това бе крайно недостатъчно. При втория си сетбол Еванс отново завърши с воле на мрежата и така след 59 минути игра поведе със сет аванс.

Set1

Втори сет:

1-0 Еванс продължава със солидния тенис. Въпреки че пласира много първи сервиси, успява да вземе подаването си на 30.

1-1 Поредният много труден сервис гейм за Димитров, който за щастие отива на неговата сметка. След поредния хубав слайс бекхенд и излизане към мрежата Еванс стигна до 40-40. Невероятна къса на мрежата пък му осигури ново равенство, а след бекхенд в мрежата от ракетата на Димитров вече имаше и шанс за пробив.
Българинът го отрази с мощен първи сервис, а след това с две излизания на мрежата успя да вземе първи гейм във втория сет.

2-1 Пробив, Димитров! Чудесен гейм и за първи път в мача Григор е този, който води с пробив. Геймът започна с две грешки на Еванс за 15-30, а след хубаво пласиран бекхенд в краката на британеца и последвал смач се стигна до два брейкбола. При втория Еванс реши да играе сервис-мрежа, но волето му отиде в мрежата и така пробивът бе факт.

3-1 Пробивът е затвърден след хубав ритъм на първи сервис и няколко лесни спечелени точки.

3-2 Гейм, в който Еванс определено оцеля. Стартира с две непредизвикани грешки и 0-30, а след това Димитров стигна и до брейкбол. За съжаление при него минаващият не се получи, а след това от втория си геймбол британецът все пак сложи край на серията на съперника.

4-2 Бърз гейм на 15, в който Димитров затвърждава впечатлението, че във втория сет играе много по-стабилно на втори сервис.

4-3 Димитров отново пропусна удобна възможност да повече с два пробива. След хубава атака с форхенд по правата, последван от бекхенд уинър по диагонала българинът стигна до равенство. Дълбок ретур пък бе в основата на достигането до шанс за пробив. Еванс обаче се измъкна с хитра къса, а с още две успешни разигравания взе гейма и продължава да стои близо в резултата.

5-3 Еванс се добра до равенство, но с хубави сервиси все пак геймът е в полза на сервиращия и така Димитров се доближава до успеха в сета.

5-4 Геймът се разви бързо в полза на Еванс, така че Димитров ще трябва да сервира за сета.

6-4 Сет, Димитров! Българинът не трепна, сервирайки за сета. Началният му удар функционираше отлично и след 30-15 ас и ретур аут доведоха до край на сета и вкарването на мача в решителна трета част!

Трети сет:

0-1 Еванс стартира третия сет с гейм на 30.

0-2 Пробив, Еванс. За жалост британецът нанася първия удар в сета, макар и Димитров да имаше геймбол при 40-30.

0-3 Пробивът е затвърден. Григор имаше своите шансове при 15-30, но със серия от добри сервиси се измъкна от ситуацията и прави важна крачка към победата.

1-3 Първи гейм за Димитров в сета, дошъл след критични моменти, защото Еванс имаше три шанса за втори пробив. Стигна до два последователни след брилянтен лоб от няколко метра зад основната линия, но с доминация от форхенд Григор ги отрази. Третият пък бе спасен след смел втори сервис, за да се стигне все пак до положителната развръзка.

1-4 Още един сервис гейм на Еванс, в който Димитров имаше шансове да върне пробива. След перфектен бекхенд ретур уинър стигна до 40-40, след което пък един опит за минаващ по диагонала не сполучи и макар и трудно, британецът продължава да води с пробив аванс.

2-4 Сервисът функционира и води до лесен гейм, така че началният удар бързо се връща при Еванс.

2-5 Този път доста по-лесен гейм за британеца, който се доближава максимално до победата.

3-5 С хубави сервиси Димитров се измъкна от много опасна ситуация при 15-30 и така ще накара съперника си да сервира за спечелване на мача.СЕ

3-6 СЕТ И МАЧ ЗА ЕВАНС! Британецът успя да довърши мача, печелейки и последния си сервис гейм в сета!