Гледайте на живо: Григор Димитров – Дуди Села 6-4 6-2

Гледайте на живо: Григор Димитров - Дуди Села 6-4 6-2

Григор Димитров открива участието си на турнира Delray Beach Open срещу израелеца Дуди Села, а мачът  ще може да се проследи пряко по Diema Sport2 и линковете в TennisKafe.com. Срещата трябваше да започне 19:30 ч. наше време, но дъжд забави началото ѝ с около три часа и половина.

Това ще е първи двубой за най-добрия ни тенисист след загубата с 4-6 6-3 1-6 4-6 от Роджър Федерер на Australian Open. Димитров води с 3-0 в преките двубои със Села и до момента има само един загубен сет в тях, а при последната им среща спечели с 6-1 6-2 6-2 на US Open 2014.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Според букмейкърите българинът е фаворит в мача, като негова победа е оценена с 1.12, докато коефициентът за успех на израелеца е 6.00.

Ако се справи със Села, първата ракета на България ще има за съперник Рикардас Беранкис или Дамир Джумур.

0-1 – Мачът започна със сервис гейм на нула за Села.

1-1 – След кратко прекъсване, в което и Григор се включи в подсушаването на линиите, дойде ред и за първият сервис гейм на българина. Димитров спечели подаването си, като съперникът му взе две точки.

1-2 – С хубав форхенд по късия обратен диагонал и завършващ смаш Григор стигна до брейкбол, но Села го спаси. Димитров продължи да притиска съперника си, но ретурът му не намери очертанията на корта, а в крайна сметка израелецът оцеля.

2-2 – С ретур уинър Села стигна до 30-40, но последва ас по правата, с който Григор сложи край на сервис гейма си.

2-3 – Сервис гейм на нула за Дуди Села.

3-3 – Отговорът на Григор бе гейм, в който не даде и точка на опонента си.

4-3 – Пробив! Григор поведе с 30-40, след което Села допусна двойна грешка и предаде сервис гейма си.

5-3 – Григор спечели разиграване с 23 разменени удара за 40-0 и с хубав втори сервис затвори гейма, за да заъвърди пробива.

5-4 – Димитров стигна до сетбол при 30-40, но не успя да се възползва от него. С невероятен минаващ удар стигна до втори шанс да затвори частта, но отново се стигна до дюс, след което Села спечели сервис гейма си.

6-4 – Гейм и сет за Димитров! При 40-15 Димитров стигна до сетболи на свой сервис, но затруднен от силния порив на вятъра пропусна и двата поредни, за да се стигне до 40-40. При следващия сетбол Григор спечели частта.

6-4 1-0 – Пробив! Българинът пропусна брейкбол, но след това спечели продължителна размяна от основната линия за нов, излезе на мрежата и Села сгреши.

6-4 2-0 – Григор започна с двойна грешка гейма си, но последваха отлични сервиси и той затвърди бързо.

6-4 2-1 – Израелецът спечели първи гейм в сета.

6-4 3-1 – Димитров също спечели подаването си, без да даде и точка на съперника си.

6-4 4-1 – Пробив! С двойна грешка на Села стана 30-40, а бекхенд по диагонала в аут даде на българина още един брейк аванс.

6-4 5-1 – Нов бърз и лесен сервис гейм за Григор, с който той се доближава на само гейм от успеха.

6-4 5-2 – Световният №92 записа още един гейм на сметката си и за момента отложи края на срещата.

6-4 6-2 – Гейм, сет и мач за Димитров! При втория си мачбол Димитров спечели.