На живо: Григор Димитров – Джаред Доналдсън 6-7(2) 6-4 4-6 6-4 10-8

На живо: Григор Димитров - Джаред Доналдсън 6-7(2) 6-4 4-6 6-4 10-8

След броени минути Григор Димитров ще изиграе своя втори мач на Ролан Гарос. Противникът на българина е младият американец Джаред Доналдсън, като двамата ще се изправят един срещу друг в третия мач на корт №18.

Преди това трябва да приключи доиграването на вчерашният сблъсък между Петер Полански и Пиер-Юг Ербер, които подновяват срещата си при 1-1 сета.

Това ще бъде първия двубой между Димитров и Доналдсън. Световният номер 57 има само една победа на клей през този сезон.

Приключи доиграването между Питър Полански и Пиер Юг-Ербер, така че всеки момент се очаква двамата тенисисти да излязат на корта и да започнат загрявката.

Коментари на живо:

0-1 – Пробив за Джаред Доналдсън. Григор допусна три двойни грешки в първия гейм и подари пробив на своя опонент.

2-2 – Пробив за Григор Димитров! Българинът пласира няколко отлични дълбоки ретури и дочака грешки на Доналдсън от дъното на корта, за да възстанови равенството в първия сет.

4-4 – Качеството на тениса е доста високо, и двамата противници играят агресивен тенис и не се притесняват да излизат на мрежата. Григор имаше шансове за още един пробив в шестия гейм, но Доналдсън се справи и за момента балансът се запазва.

4-5 – Пробив за Джаред Доналдсън! Пропуските в играта на Димитров се завърнаха – нова двойна грешка и два неточни бекхенда донесоха нов брейк за американеца, който ще сервира за сета след почивката.

5-5 – Пробив за Григор Димитров! Нервите на Доналдсън не издържаха и от четвърти опит в гейма Григор проби и остава в битката за сета.

6-7(2) – Сет за Джаред Доналдсън. Българинът изигра разпилян тайбрек и логично отстъпи със 7-2 точки.

Втори сет

3-2 – Пробив за Григор Димитров! Няколко грешки от форхенд на Доналдсън и Григор направи обрат от 30-0, за да поведе с брейк!

5-3 – Настроението в играта на българина се върна и с технична къса от бекхенд си взе сервирането и вече е само на гейм от победата в сета.

6-4 – Сет за Григор Димитров! Григор не трепна при сервис за сета и с завършващи удари от форхенд и бекхенд и нова ювелирна къса дръпна с 40-0. Доналдсън спаси първия сетбол, но при втори нямаше отговор и резултатът на корт №18 е изравнен!

Трети сет

2-2 – Напрегнати моменти за българина в четвъртия гейм – Доналдсън имаше две точки за пробив, но Димитров отговори по шампионски и обърна гейма.

4-4 – И двамата продължават да са изключително стабилни на собствен сервис в този сет, развръзката предстои.

4-6 – Сет за Джаред Доналдсън! За съжаление, при сервис за оставане в частта, ръката на Григор трепна и след няколко пресилени удара допусна фатален пробив. Все още обаче битката е далеч от края си.

Четвърти сет

2-1 – Пробив за Григор Димитров! Пореден мини-обрат в мача, сега Димитров бе търпелив, а Доналдсън пресилваше ударите си и българинът повежда в четвъртата част.

4-3 – Григор поддържа пробива аванс, а Доналдсън поиска намесата на физиотерапевта заради проблем с бедрото.

6-4 – Сет за Григор Димитров! Българинът не допусна да бъде разконцентриран от кондиционните проблеми на Доналдсън и без проблеми затвори сета на собствен сервис.

Пети сет

2-2 – Засега и двамата сервират добре и показват динамичен и красив тенис. Доналдсън отново има предимството да сервира пръв.

5-5 – Драмата продължава, и двамата профучават през подаванията си и печелят бързо геймовете си.

6-6 – Още един напрегнат момент, след като Григор изостана с 0-30 в сервис гейма си, но със серия мощни сервиси възстанови равенството.

8-8 – Инфарктни мигове на корт №18, Григор проби на нула и получи правото да сервира за мача срещу вече очевидно страдащия си опонент, но Доналдсън събра сили и осъществи рибрейк.

9-8 – Пробив за Григор Димитров! Американецът вече изпитва много сериозни болежки и за втори път изпълни сервис отдолу. Григор отново пробива и за втори път ще сервира за мача.

10-8 – Гейм на нула и мач за българина!