На живо: Григор Димитров – Джон Иснър 6-3, 7-6(6)

Григор Димитров продължава участието си на Мастърса в Индиън Уелс с мач срещу Джон Иснър. Залогът е място на четвъртфиналите в турнира, на който само преди няколко месеца българинът достигна до полуфинал.

Двубоят помежду им ще започне в 23:30 часа на стадион №2. Той ще бъде четвърти в съперничеството им като до момента Иснър има две победи. Григор обаче пази много хубав спомен от единствения си успех срещу високия 208 сантиметра съперник, тъй като го победи на полуфинал на Мастърса в Синсинати през 2017-а, когато достигна и до единствения си трофей на това ниво.

До момента Димитров победи Джордан Томпсън и Александър Бублик без да загуби сет. В същото време Иснър се справи в по два сета със Сам Куери и Диего Шварцман. Американецът е финалист в Индиън Уелс от преди точно 10 години.

Коментари на живо:

1-0 Григор започна мача с гейм на 15.

1-1 Иснър започва мача с три аса в откриващия си сервис гейм.

2-1 Стига се до 15-30, но след това с няколко бързи комбинации Димитров спечели подаването си.

3-1 Пробив, Димитров. 3 непредизвикани грешки от Иснър в неговото подаване доведоха до брейкбол при 30-40, а при него уинър на бившия №3 води до първия пробив в мача.

4-1 Затвърждането не мина гладко, но все пак след 30-30 българинът взима последните две точки.

4-2 Иснър слага край на серията на съперника си след гейм на 0.

5-2 Американецът стигна до първия си брейкбол в мача. Той бе отразен, а геймът завърши с един от редките асове на Димитров до този момент.

5-3 Иснър взима подаването си, така че Григор ще трябва да сервира за спечелване на сета.

6-3 Това не се оказа проблем. Гейм на 15 и сет в полза на българина след 34 минути игра.

Втори сет:

0-1 Иснър започва сета по подобие на първия като реализира три аса в гейма си.

1-1 Американецът взе две точки на ретур, но до равенство така и не се стигна.

1-2 Нов бърз гейм на 0 за Иснър, който изглежда все по-убедителен на сервис.

2-2 Гейм с ас и двойна грешка от страна на Димитров, който също продължава да играе на високи обороти.

2-3 Първа точка на ретур за Григор в сета, но тя остава една за момента.

3-3 Серията от геймове за сервиращите продължава с гейм на 30 за българина.

4-3 Стигна се до 30-30, но оттам насетне Иснър спечели с две бързи точки.

4-4 Първи гейм на 0 за Димитров от началото на сета като се забелязва и тенденция за повече асове при него във втората част.

5-5 Бързи геймове за сервиращите като Григор реализира още два аса.

6-6 Към края на сета нервността се усеща, но и двамата взимат подаванията си на 30, за да стигнат до закономерен тайбрек.

7-6(6) На два пъти в тайбрека Григор повеждаше с минипробив, но и в двата случая Иснър бързо връщаше пасива си. Първият мачбол дойде след прекрасен бекхенд уинър по правата, с който размина съперника си. Иснър го спаси на сервис, но в следващото разиграване изпрати в аут форхенда си по обратния диагонал. Това даде втори мачбол, този път на сервис на Димитров, и българинът се възползва.