Гледайте на живо: Григор Димитров – Филип Крайнович 7-6(4) 7-5

Гледайте на живо: Григор Димитров - Филип Крайнович 7-6(4) 7-5

Григор Димитров започна участието си на турнира в Ротердам с победа, а във втори кръг му предстои среща с Филип Крайнович. Мачът в четвъртък е трети на централния корт, където програмата стартира в 12:00 ч. българско време.

Първата ни ракета и сърбинът имат 3 мача помежду си, като и в трите Димитров напуска корта с победа. Двамата играха за последно в Монте Карло през 2016, когато българинът постигна категоричен успех 6-3 6-2.

Може да гледате днешната среща чрез линковете на TennisKafe.com

Линк 1 Линк 2

Димитров е фаворит на букмейкърите с коефициент 1.16 срещу 5.00 за сърбина.

Победителят от днешния сблъсък ще играе 1/4-финал в зала „Ахой“ с Андрей Рубльов.

Коментари на живо:

1-0 – Сервисът на Димитров работи от самото начало, българинът дръпна 40-15 и реализира първия геймбол.

1-1 – Сърбинът излезе на мрежата при 40-15 и пласира добро воле към форхенд станат на опонента си, а Димитров опита пасинг шот по правата, но не намери очертанията.

2-1 – Димтиров записа първи ас в мача при 30-30. На геймбола Крайнович тръгна към мрежата, но сбърка воле.

2-2 – Експресен сервис гейм за сърбина, който още няма загубена точка на първи сервис – 7/7.

3-2 – При 30-40 Димитров игра на втори сервис, а опонентът му пропусна брейкбола след бекхенд с рамката в аут.  В следващото разиграване българинът потърси правата от форхенд, но пласира удара си в мрежата, а този път отрази опасността с ас по диагонала – дюс. Григор пропусна геймбол, а в следващата точка опонентът му атакува към бекхенда и заслужи нова точка за пробив. Крайнович пресили бекхенд за 40-40, а Григор взе следващите две точки и извади подаването си.

3-3 – Крайнович записа нов бърз сервис гейм, който затвори на 15.

4-3 – Григор взе подаването си без да отпуска точка.

4-4 – Крайнович играе максимално агресивно и отново лесно взима подаването си.

5-4 – Димитров пропусна геймбол при 40-30, а после частта мина няколко пъти през дюс, педи накрая българинът да вземе подаването си.

5-5 – При 30-15 Григор пласира добър апроуч удар, но бе разминат на мрежата, а после опонентът му реализира първия си геймбол.

6-5 – С петия си ас от началото на двубоя Григор затвори подаването си на 15.

6-6 – При 40-30 Димитров пласира марков форхенд уинър по диагонала от движение и докара гейма до дюс. Крайнович обаче взе предимство, а на сетбола българинът изкара ретур в аут.

7-6(4) – Сет за Григор Димитров! Първият минибрейк дойде след двойна грешка на сърбина при 4-5 точки. В следващото разиграване Крайнович пласира форхенд в мрежата.

7-6(4) 1-0 – Григор не успя да вкара ретур на брейкбол при 30-40. Крайнович не предостави нов шанс на българина и откри сметката си.

1-1 – Григор изостана 0-30 и намали пасив си с ас. С нов добър сервис не позволи на съперника си да влезе в разиграване и изравни. Българинът поведе 40-30 и след ретур в аут спаси подаването си.

1-2 – Филип Крайнович записа бърз сервис гейм на 15.

2-2 – Григор поведе с 40-15, но все пак загуби още една точка, преди да затвори подаването си.

2-3 – Сърбинът сгреши при първото разиграване, но Димитров така и не успя да надгради над това.

3-3 – Вторият поставен откри с ас, но противникът му взе рано инициативата в следващата точка и завърши с форхенд уинър – 15-15. Григор не му даде повече шансове и скоро взе сервис гейма си.

3-4 – Световният номер 5 стигна до 30-30, но в последвалото дълго разиграване не успя да уцели корта с лоб, а малко по-късно загуби и гейма.

4-4 – Българинът започна с непредизвикана грешка, но бързо дръпна с 40-15 с два добри сервиса. Крайнович се добра до дюс след великолепен ретур, но не успя да се възползва от възможността.

4-5 – Този път Крайнович поведе с 40-15, но също изгуби преднината си след добър ретур на опонента му. Геймът се разви по идентичен на предишния начин – пробив нямаше.

5-5 – При 15-15 удар на Григор срещна мрежата, но той успя да обърне и да спечели подаването си на 30 с прекрасен бекхенд по правата.

6-5 – Пробив за Григор Димитров! Григор стигна до 40-0 след нов изстрел на Крайнович в мрежата, осигурявайки си три брейкбола. Сърбинът игра агресивно и спаси първите два шанса на съперника си, но при третия изпрати топката в аут.

7-5 – Победа за Григор Димитров! При първото разиграване Крайнович контрира добре излизането на мрежата на съперника си, но това бе единствената точка, която успя да спечели в гейма.