Гледайте на живо: Григор Димитров – Гаел Монфис 7-6(5) 3-6 3-6

Гледайте на живо: Григор Димитров - Гаел Монфис 7-6(5) 3-6 3-6

Григор Димитров ще се изправи срещу Гаел Монфис за пети път в кариерата си на ниво ATP. Двамата ще определят кой ще продължи към четвъртфиналите на Мастърса в Маями. Срещата е четвърта по програма на Централния корт и ще започне към 01:30 ч.-01:45 ч. след полунощ българско време. Мачът ще може да се наблюдава в ефира на телевизия Sport+HD, както и от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Монфис води с 3-1 победи в общия баланс срещу Григор, като е спечелил и двата им мача на хард. Съперничеството им започна през 2011-на US Open – 7-6(4) 6-3 6-4 за французина. Три години по-късно Димитров поведе с 5-1 на Гаел в Букурещ, след което съперникът му се отказа, а нашето момче стигна до титлата в румънската столица. Също през 2014-а, Монфис надигра първата ни ракета със 7-5 7-6(6) 7-5 на Откритото първенство на САЩ, а миналата година французинът бе убедителен на клея в Монако – 6-1 6-3.

Коментари на живо:

23:00 ч. – Григор е аутсайдер според букмейкърите с коефициент за победа от 2.37 срещу 1.57 за Гаел Монфис.

23:05 ч. – Победителят от мача Монфис – Димитров ще се изправи на четвъртфинал срещу Кей Нишикори или Роберто Баутиста Агут.

0-1 – Мачът започна с безпроблемен гейм на Монфис, който не даде нито точка на българина.

1-1 – Григор също взе гейма си. Българинът поведе с 40-15, след което направи непредизвикана грешка, но впоследствие затвори подаването си.

1-2 – Гаел дръпна с 40-0 и от втория си геймбол успя, след като ретурът на Григор излезе в аут.

2-2 – Монфис поведе с 15-30, след което Григор изпълни чудесен сервис и си помогна за 30-30. Французинът стигна до първи брейкбол с минаващ удар, но после изкара форхенд. С добър сервис и дълго разиграване Димитров удържа.

3-2 – Пробив! Григор спечели точка, след като матира Монфис след къса топка на французина, а после с двойна грешка стана 30-30. Французинът направи непредизвикана грешка от форхенд за 30-40, след което Монфис направи втора двойна и брейкът е факт.

3-3 – Пробив! След много дълго разиграване Григор прати бекхенд в мрежата за 15-40. Българинът отрази първия брейкбол, но после непредизвикана грешка от форхенд.

3-4 – Убедителен гейм за Монфис, който с ефективни форхенди спечели на 15.

4-4 – Григор поведе с 30-0, след което направи двойна грешка. С ретур в мрежата българинът достигна до два геймбола и успя още от първия си опит след грешка на Монфис.

5-4 – Пробив! Монфис поведе с 40-15, след което Григор се пребори да спечели едно дълго разиграване, след което французинът сбърка къса. Григор стигна до скрит сетбол, но прати ретур в мрежата на втори сервис. Премина се през няколко дюса, а при втория скрит сетбол за Григор, Монфис прати форхенд в мрежата.

5-5 – Пробив! Григор се срина в най-важния момент до момента и с три поредни грешки позволи на Монфис да стигне до три възможности за моментален рибрейк. От втория си опит французинът успя след нова неточност от ракетата на българина.

5-6 – Безпроблемен гейм за Монфис, който спечели на нула и го завърши с ас, и французинът отново повежда.

6-6 – Убедителен гейм за Григор и сетът ще се реши след тайбрек.

7-6(5) – Сет за Григор! Както и срещу Мъри, Димитров направи двойна грешка в началото на дългия гейм. Григор обаче бързо върна минибрейка, след като Монфис изкара форхенд за 2-2. С перфектен минаващ удар французинът проби отново за 4-2, но малко по-късно Димитров отрази и този минипробив. С ретур на Монфис в аут стана 5-5, а после Григор достигна до сетбол и след отличен ретур, Монфис сбърка.

0-1 – Пробив! За съжаление Монфис започна втората част с пробив на 30.

0-2 – Оспорван гейм, но в крайна сметка французинът удържа и затвърди пробива.

1-2 – Първи гейм за Григор в сета, който бе спечелен на 30 и завърши с уинър от форхенд.

1-3 – Геймът започа с двойна грешка, след което французинът сбърка от форхенд, което означаваше 0-30. С добро сервиране обаче Монфис спечели следващите 4 точки, като наниза два аса.

2-3 – Григор обърна гейма от 0-30 до 40-30, но после направи двойна грешка и сбърка деми-воле, което даде шанс на Монфис за нов пробив. С ретур в аут равенството бе възстановено, а после с още един Димитров взе предимство. Геймът приключи с форхенд уинър.

2-4 – Много зрелищен гейм, в който Григор поведе с 0-30, но французинът изравни, а с форхенд уинър стигна до геймбол. С нов добър форхенд Монфис отново повежда с два гейма.

3-4 – Гейм на 30 за българина.

3-5 – С форхенд уинър Григор стигна до 40-40, но след това Монфис бе много убедителен в началните си удари.

3-6 – Сет за Монфис! С много агресивна игра Монфис стигна до 15-40 и два сетбола. Григор отрази първия с успешна атака на мрежата, но при втория прати бекхенд в мрежата.

1-0 – Пробив! Сетът започна на много високи обороти и по най-добрия възможен начин. Григор стигна до 0-40 и три възможности за пробив и успя още от първата.

1-1 – Пробив! Затвърждаването на пробива отново се оказа непосилна задача. С двойна грешка и разминаване на мрежата резултатът стана 0-40. Българинът отрази първия брейкбол, но при втория прати бекхенд в мрежата.

1-2 – Монфис повежда след гейм на 30.

2-2 – Геймът бе спечелен от Григор на 30 и завърши със страхотно продължително разиграване, в което българинът показа по-здрави нерви.

2-3 – Монфис поведе с 40-0 и геймът приключи с ретур в аут на българина.

3-3 – Григор отрази два брейкбола на Монфис след 20-ия си уинър в мача и непредизвикана грешка на французина, а Гаел стигна и до трети шанс след разиграване с 46 удара, но българинът не се предаваше. Общо 4 брейкбола отрази нашият, преди да спечели гейма си след 14 минути битка.

3-4 – Монфис измъкна гейма си от 15-40.

3-5 – Пробив! Ситуацията се повтори, но при сервис на българина, което означаваха два скрити мачбола за французина. Той прати форхенд в аут за 30-40, но след това нервите на Димитров не издържаха и бе пробит.

3-6 – Победа за Монфис