Проследихте на живо: Григор Димитров – Хуберт Хуркач 7-6(4), 7-6(4)

Проследихте на живо: Григор Димитров - Хуберт Хуркач 7-6(4), 7-6(4)

Григор Димитров излиза за втория си мач на сингъл в Ротердам. Първата ни ракета среща Хуберт Хуркач на Корт №1 в зала „Ахой“.

На същата арена двубоите започнаха в 12:00 българско време, като преди Димитров в действие са Стан Вавринка и Ришар Гаске.

Григор може да влезе с оптимизъм в срещата с Хуркач след категоричния успех над Аслан Карацев на старта. Освен това бившият №3 спечели и двата си мача с поляка до този момент. Първият бе на Мастърса в Индиън Уелс през октомври 2021-а, а вторият на Мастърса в Монте Карло през април миналата година.

Коментари на живо:

На корт №1 и двамата стартираха мача с високо ниво на сервис. Хуркач не загуби нито една точка в първите си два сервис гейма. Разиграванията на сервис на Димитров в тези начални минути бяха малко по-дълги, но и той нямаше проблеми да вземе подаванията си.

Последваха първите малко по-трудни сервис геймове. Григор стигна до две точки на ретур, а малко след това негова двойна грешка доведе до 0/30 в шестия гейм. Българинът се справи с лекота с наглед трудната ситуация, за да изравни за 3-3.

Последва гейм с 3 аса за поляка, след което Димитров нямаше проблеми с подаването си с новия комплект топки.

Деветият гейм предложи най-дългите разигравания до момента и се запази впечатлението, че в тях българинът има леко предимство. Неслучайно се стигна и до първото равенство, но Хуркач не позволи нещо повече.

В следващите минути като че ли бившият №3 бе този, който се чувстваше по-добре на корта. Закономерно се стигна до тайбрек.

Той започна прекрасно за Григор, който поведе с два минипробива и 4-1. Пресилен негов форхенд върна Хуркач в битката, а в следващото разиграване полякът прати две топки на линията и много скоро след това изравни за 4-4.

За жалост на поляка неговите грешки продължиха и доведоха до два сетбола в полза на Димитров при 6-4. Още първият бе реализиран с хубав първи сервис и така сетът приключи в полза на българина след 49 минути на корта.

Втората част стартира с първия по-труден сервис гейм на Димитров, в който се стигна до две равенства. Григор имаше повече трудности и при второто си подаване в сета, но пробиви така и нямаше.

Първият пробив в мача бе в полза на Хуркач и дойде наглед неочаквано. В седмия гейм на сета българинът поведе с 40/15, но няколко грешки, включително и двойна, доведоха до четири поредни точки за съперника. Отговорът на ракета №1 на България не можеше да бъде по-добър – рибрейк на 0 след серия от прекрасни ретури.

Последва нов сложен гейм, в който Димитров трябваше да отразява точка за пробив. Направи го с прекрасно стоп воле, след което взе още две точки, за да поведе с 5-4. В крайна сметка отново се стигна до тайбрек. В него Григор постигна единствения минипробив след брилянтен минаващ удар от бекхенд по правата за 4-3, което се оказа напълно достатъчно за крайния успех.