На живо: Григор Димитров – Йошихито Нишиока 6-1, 5-0

На живо: Григор Димитров - Йошихито Нишиока 6-1, 5-0

Григор Димитров се изправя срещу Йошихито Нишиока във втория си мач от тазгодишното издание на Мастърс турнира в Рим. Първата ни ракета записа солидна победа в първия кръг, като по този начин подобри миналогодишното си представяне във Форо Италико. Сега първата ни ракета ще срещне един познат съперник, срещу когото има добри спомени.

В първия кръг Димитров надделя над представителя на домакините Джанлука Магер със 7-5, 6-1, докато Нишиока елиминира шампиона от турнира в Кицбюел Миомир Кецманович след 6-4, 6-1.

До момента първата ни ракета и японецът са се изправяли един срещу друг само веднъж. Това се случи в първия кръг на турнира в Бризбън миналата година, където Димитров победи с 6-3, 6-4.

Понастоящем родният тенисист заема 22-ро място в световната ранглиста, докато Нишиока е на 50-а позиция.

Коментари на живо

Първи сет:

1-0 – Първата точка в мача бе за Нишиока, но Димитров бързо обърна развоя на гейма и излезе напред в резултата.

2-0 – Пробив, Димитров – Силното начало за българина продължи с гейм на нула, в който първата ни ракета не остави шансове на Нишиока.

3-0 – В третия гейм Димитров продължи да демонстрира същата смела и уверена игра и увеличи преднината си, като даде само точка на японеца.

4-0  – Пробив, Димитров – Четвъртият гейм също мина под диктовката на Димитров, който реализира нов пробив без особени проблеми.

5-0 – В петия гейм българинът отново беше безпощаден. Агресивните и разнообразни атаки на Димитров продължиха да създават сериозни проблеми на Нишиока и първата ни ракета вече напълно контролираше събитията на корта.

5-1 – Шестият гейм бе най-интересният в мача до момента. Нишиока поведе с 30-0, но Димитров направи пълен обрат и стигна до сетпойнт, който обаче бе спасен от японеца. Малко по-късно Нишиока спаси и втора точка за спечелване на сета от страна на българина, като в крайна сметка японецът успя да спечели гейма и най-после да открие сметката си в мача.

6-1 – Сет, Димитров – Първата ни ракета бързо преодоля разочарованието от изпуснатия гейм и в следващия поведе с 40-0, стигайки до три поредни точки за спечелването на сета. Нишиока спаси първата, но след това Димитров не допусна японецът да завърже интригата в гейма и спечели първата част след само 25 минути игра.

Втори сет:

1-0 – Откриващият гейм на втория сет протече по същия сценарий – Димитров бързо поведе с 40-0 и не успя да затвори гейма при първия си опит, но вторият се оказа успешен и българинът отново излезе напред в резултата.

2-0 – Пробив, Димитров – Вторият гейм също се очертаваше лесен за Димитров, след като той отново успя да поведе с 40-0, но Нишиока успя да се вдигне и да изравни резултата. Въпреки сложната ситуация Димитров не загуби концентрация и успя да спечели гейма при втората си възможност.

3-0 – Димитров поведе с 30-0, но позволи на опонента си да направи пълен обрат. Българинът обаче не допусна повече грешки до края на гейма и направи преднината си още по-солидна.

4-0 – Димитров на три пъти поведе в резултата, но Нишиока неизменно изравянваше. Упоритостта на японеца бе на път да бъде възнаградена, когато той стигна то точка за спечелване на гейма, но българинът не позволи това да се случи. От този момент нататък инициативата бе изцяло в Димитров, който в крайна сметка успя да спечели и този гейм.

5-0 – Още един гейм на нула за Димитров. Българинът се чувства като у дома си на „Grand Stand“, докато Нишиока сякаш вече е приел поражението.