На живо: Григор Димитров – Кей Нишикори 7-6(4) 5-7 4-6

На живо: Григор Димитров - Кей Нишикори 7-6(4) 5-7 4-6

Първият двубой на Григор Димитров в Рим го изправя пред голямо предизвикателство. Четвъртият в света стартира кампанията си на Internazionali BNL d’Italia срещу бившия номер 4 Кей Нишикори.

Това ще бъде техен пети сблъсък, като японецът води с 3-1 победи, но нито един от мачовете им не е бил на клей. Срещата ще се проведе на рождения ден на първата ни ракета.

Превю можете да прочетете тук.
Гледайте двубоя между Григор Димитров и Кей Нишикори по Mtel Sport 1.

Битката ще се проведе на корт „Next Gen Arena“ и ще започне след края на мача Слоун Стивънс – Кая Канапи.

Коментари на живо:

* Приключи титаничната битка между Слоун Стивънс и Кая Канепи с успех за американката (6-0 5-7 6-4), така че всеки момент се очаква двамата тенисисти да излязат на корта за загрявката.

1-0 – Четири вкарани първи сервиси за българина и чудесно начало с гейм на нула.

2-3 – Пробив за Нишикори! Маратонски гейм, в който Григор се завърна от 0-40, спаси и още две точки за пробив, но допусна прекалено много грешки предимно от бекхенд и японецът постигна първия пробив в срещата.

3-4 – Авансът на японеца се запазва за момента, но Димитров изигра позитивен сервис гейм, в който записа два впечатляващи уинъра от дъното на корта – веднъж с форхенд по обратния диагонал и веднъж с бекхенд по правата, след като бе подготвил атаката с помощта на слайс. Все още предстоят решителните моменти в първата част.

5-5 – Пробив за Григор Димитров! Перфектен гейм за българина, който започна с нов завършващ бекхенд по правата, а след технична акция към мрежата стигна до 0-40. Още първият брейкбол бе реализиран благодарение на уинър от форхенд страната.

6-5 – Девет поредни точки за Григор и бърз гейм на нула. Ситуацията на корта се преобърна напълно и вече българинът е по-близо до победата в сета.

7-6(4) – Сет за Григор Димитров! Нишикори взе последното си подаване и се стигна до тайбрек. Много спорна бе третата точка в дългия гейм при 1-1, когато форхендът на Нишикори изглеждаше няколко пръста в аут, но съдията на стола се намеси, поправи лайнсмена и нареди преиграване на точката. Григор се изнерви и повиши тон на Карлос Бернандес, тъй като бразилецът не можеше да му покаже отпечатък, аргументирайки се с това, че топката е била изцяло върху линията. Този епизод сякаш мотивира Димитров, той заигра още по-агресивно от основната линия и от 2-4 т. стигна до 6-4 и два сетбола. Нишикори допусна непредизвикана грешка от бекхенд и тайбрекът приключи в полза на първата ни ракета!

Втори сет

1-1 – Зрелищна точка във втория гейм, при която Григор изпълни „хот дог“, а Нишикори сбърка лесния смаш поради удар с рамката на ракетата. Засега липсват шансове за пробив във втория сет.

3-3 – Няколко аса за Димитров и може би най-лесния му гейм от началото на срещата. Двамата тенисисти продължават да взимат подаванията си без особено напрежение.

4-3Пробив за Григор Димитров! По-агресивната и разнообразна игра на българина предизвика грешките от ракетата на Нишикори и първият пробив в сета е факт!

4-4 – Пробив за Кей Нишикори! За съжаление, бившият №4 в света се събра и постигна моментален рибрейк след впечатляващ бекхенд по правата.

5-5 – Нишикори спечели пинг-понг разиграване и бе само на две точки от победата в сета при 5-4, но Григор намери сервиса и форхенда си и измъкна гейма.

5-7 – Сет за Кей Нишикори! Григор започна с двойна грешка при 5-6 и целият гейм впоследствие се обърка за него. Предстои да наблюдаваме трети решителен сет.

Трети сет

1-2 – Спокойно начало на сета след емоциите отпреди минути. Нишикори взе подаването си на 15 и води в резултата, но пробиви все още няма.

3-2 – Пробив за Григор Димитров! Чудесна игра в защита на българина и той отново има преднина от брейк.

4-4 – Пробив за Кей Нишикори! Нов обрат и драматичните моменти продължават.

4-5 – Григор имаше нов шанс за пробив и последва може би точката на мача, която Нишикори все пак спечели с бекхенд по правата.  Впоследствие Самурая удържа подаването си.

4-6 – Мач за Кей Нишикори! Григор не издържа на напрежението и срещата приключи с победа за японеца.