На живо: Григор Димитров – Марин Чилич 6-7(5) 4-6

На живо: Григор Димитров - Марин Чилич 6-7(5) 4-6

Григор Димитров постигна първа победа, след като Андре Агаси вече е в екипа му, преодолявайки Роберто Баутиста Агут в мач от втори кръг на Мастърса в Париж. Турнирът е последен за българина през годината, а следващият му съперник е Марин Чилич.

Срещата на първата ни ракета открива програмата на централния корт и ще започне от 12:00 ч. българско време. Може да гледате сблъсъка по MAX Sport 1.

В общия баланс Чилич води с 3-1 победи, последната от които бе през 2016 г. на 1/2-финал в Синсинати. Добрата новина за Григор е, че е в единствения си успех триумфира именно в Париж през 2015 г.

Победителят днес продължава срещу Новак Джокович или Дамир Джумхур.

Коментари на живо:

0-2 – Григор притесняваше опонента си с много ниски сечени бекхенди и пропусна два брейкбола в откриващия гейм, но Чилич се спасяваше с асове по правата от ад полето, преди да се измъкне. В следващата част топ тенисистът ни изостана 0-40 и спаси и трите точки за пробив, но после заигра много плитко и предаде подаването си – 0-2.

2-2 – Рибрейк! Димитров започна да връща сервисите по правата от полето за предимство на Чилич и това даде моментален успех. Българинът направи рибрейк, а после и изравни – 2-2.

4-4 – В следващите няколко гейма Димитров по-често започна да бърка и сечения бекхенд, а на моменти и да не се възползва в ситуации, в които може да излиза на мрежата. Все пак бе достатъчно устойчив и се задържа в резултата – 4-4. В десетия гейм лифтираният бекхенд на първата ни ракета започна да се пропуква, а при 15-30 дойде и първата двойна грешка, но Григор се справи – 5-5.

6-7(5) – Сет за Чилич! При 5-6 българинът отново сервираше за оставане и изостана 15-40, измъкна се, отрази нов сетбол, а после от сервис не остави шанс на Чилич – 6-6. Последва много нервен тайбрек, в който сервисите не значиха толкова много, а грешките от бекхенд на Димитров натежаха – 6-7(5).

6-7(5), 0-1 – На старта на втория сет Димитров изостана 15-40, като това му бе трети пореден сервис гейм, в който му се налага да отрази два брейкбола. Този път обаче измъкване нямаше – 0-1, а минути по-късно Чилич затвърди – 0-2.

2-4 – При хърватина нямаше и следа от колебанията в началото на мача, форхендът работеше, а в петия гейм претендентът за Лондон можеше да постигне и двоен брейк – 2-4.

4-6 – Победа за Чилич! В деветия гейм Димитров отрази два мачбола и стигна до геймбол, който неутрализира с ефектна къса – 4-5. Последната дума имаше Чилич, който сложи точка на мача – 4-6.