Гледайте на живо: Григор Димитров – Маркос Багдатис 6-3

Гледайте на живо: Григор Димитров - Маркос Багдатис 6-3

Григор Димитров започва участието си на Мастърса в Париж срещу Маркос Багдатис. Българинът, който е поставен под №14 в основната схема, почиваше в първия кръг, а кипърецът се справи с представителя на домакините Пол-Анри Матьо с 6-2 6-4. Мачът ще се предава пряко по Sport Plus HD, както и от линковете в TennisKafe.com.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Срещата е последна по програма на централния корт и ще започне около 22:50 ч. българско време. Това ще е седми сблъсък на ниво ATP между двамата, а Григор води убедително с 6-1 в общия баланс и се намира в серия от 5 поредни победи, макар че последната от тях дойде в петсетова битка на Australian Open 2015. Григор и Маркос са добри приятели и си партнираха на двойки на турнира в Щутгарт по-рано през сезона.

Димитров е абсолютен фаворит на букмейкърите с коефициент за победа от 1.33 срещу 3.25 за Багдатис.

Коментари на живо:

1-0 – Експресен гейм за Григор, който сервира отлично и не даде точка на съперника.

1-1 – При 30-0 Григор принуди кипъреца да сбърка след добър ретур, но последва силен сервис, който осигури два геймбола на Багдатис. Всичко приключи с ретур на нашия в аут.

1-2 – Пробив! Григор загуби първата точка, а малко по-късно Багдатис поведе с 15-30 след мощен бекхенд. Григор не успя да уцели центъра на ракетата в последвалото разиграване и подари две точки за пробив на кипъреца. Накрая Димитров предаде гейма си с двойна грешка.

2-2 – Пробив! Григор притисна Багдатис за моментален рибрейк и на три пъти повеждаше в резултата, за да достигне до 30-40. След добър ретур волето на Багдатис излетя в аут и пробивът бе върнат.

3-2 – Димитров си осигури два геймбола при 40-15, след което Багдатис го изненада с ретур уинър, за да се задържи в гейма. Секунди по-късно всичко приключи с печеливш удар от форхенд на българина.

4-2 – Пробив! Изпълнен с грешки гейм за Багдатис, който набързо изостана с 0-40. Димитров прати ретур в мрежата, но след нова неточност от ракетата на кипъреца пробивът стана факт.

5-2 – Перфектен гейм за Григор, който с ас стигна до 40-0, а после с още един перфектен сервис затвърди пробива.

5-3 – Григор матира съперника с перфектен ретур за 30-30, след което последва силен сервис на Багдатис. Атаката на кипъреца на мрежата не успя, за да се стигне до дюс. След няколко равенство Маркос се задържа в сета.

6-3 – Сет за Григор! Българинът сложи точка на сета с гейм на нула.