Проследихте на живо: Григор Димитров – Пабло Кареньо Буста 6-0, 1-0 и отказване на испанеца

Проследихте на живо: Григор Димитров - Пабло Кареньо Буста 6-0, 1-0 и отказване на испанеца

Григор Димитров се изправя срещу световния №16 Пабло Кареньо Буста в трети кръг на тазгодишното издание на Australian Open. Мачът е трети от програмата на „Маргарет Корт Арена“ и ще започне след сблъсъка между Гарбине Мугуруса и Зарина Диас.

До момента Димитров и Кареньо Буста са играли един срещу друг шест пъти, като и двамата са записали по три победи. Последният мач между тях бе на турнира в Барселона през 2018 г., когато победител бе испанецът. Срещата завърши със скандал, който със сигурност ще амбицира първата ни ракета да запише нова победа срещу този опонент днес.

В предходните два кръга Димитров елиминира Марин Чилич и Алекс Болт, докато в същото време Кареньо Буста елиминира Кей Нишикори и Иржи Весели.

Коментар на живо:

1-0 – Пробив, Димитров – Двамата опоненти демонстрираха много атакуваща игра от самото начало и спечелиха по едно дълго разиграване в откривашия гейм. Кареньо Буста стигна до геймпойнт след непредизвикана грешка на Димитров, но първата ни ракета осъществи обрат и проби сервиса на опонента си.

2-0 – Първата ни ракета продължи силното си представяне и във втория гейм. Кареньо Буста поведе с 30-15, но отново не успя да задържи преднината си и Димитров обърна резултата, като междувременно записа първия ас в мача.

3-0 – Пробив, Димитров – Слайс бекхендът на българина продължи да създава проблеми на неговия опонент и в третия гейм. При резултат 30-30 отново Димитров бе по-хладнокръвният играч на корта като пласира зрелищен бекхенд уинър, след което Кареньо Буста допусна непредизвикана грешка и бе пробит за втори път в мача.

4-0 – В четвъртия гейм българинът допусна обрат от 30-0, но отново бе по-прецизен в решаващите мигове и увеличи преднината си в сета.

5-0 – Пробив, Димитров – С напредването на сета Кареньо Буста започна да показва първи признаци на нервност. Испанецът се опитваше да приключва възможно най-бързо разиграванията, но неговата припряност му изигра лоша шега и Димитров се доближи само на гейм от спечелването на първия сет.

6-0 – Сет, Димитров – Кареньо Буста не изглеждаше особено мотивиран в шестия гейм и апатията му позволи на първата ни ракета да запише гейм на нула и да спечели първия сет след само 26 минути игра. В почивката след края на сета испанецът поиска медицинско прекъсване.