Гледайте на живо: Григор Димитров – Стив Джонсън 7-6(8) 6-2

Гледайте на живо: Григор Димитров - Стив Джонсън 7-6(8) 6-2

Пътят на Григор Димитров го отведе до четвъртфиналите на Мастърса в Синсинати срещу Стив Джонсън, след като първата ни ракета се справи със Стан Вавринка с 6-4 6-4 в предишния кръг, а американецът победи Джо-Вилфрид Цонга с 6-3 7-6(6).

Сблъсъкът ще бъде четвърти помежду им, а до този момент Димитров има 1 успех срещу двa за опонента му. В последните им два мача пък Джонсън бе неизменен победител.

Фаворит на букмейкърите обаче е Григор с коефициент 1.72, а този за американския тенисист е 2.10.

Срещата трябва да започне малко след 18:00 часа българско време и може да я гледате по Sport+HD или чрез линковете на TennisKafe.com

Линк 1 | Линк 2 | Линк 3

Коментари на живо:

1-0 – Григор бързо поведе с 40-0 след три неспасяеми сервиса, Джонсън записа точка благодарение на ретур уинър от форхенд с 94 мили в час, но стабилен смаш по отскочила топка донесе първия гейм на българина.

1-1 – Идентичен гейм и за Джонсън. Американецът набързо поведе с 40-0, Григор пласира печеливш удар от бекхенд ретур, но мощният сервис помогна на Стив да изравни резултата.

2-1 – Димитров сбърка два пъти в близост до мрежата и това даде първи брейкбол на опонента му, но след маратонско разиграване американецът изкара форхенд в аут и изпусна възможността. Григор не натиска кой знае колко втория си сервис в тези ранни минути на срещата и Джонсън опитва тактиката „chip and charge“, но след седем минути битка българинът все пак спаси гейма и отново поведе.

2-2 – Джонсън допусна двойна грешка, сбърка къса топка и се стигна до 30-30, но два аса и печеливш удар от форхенд му донесоха гейма без драма. Прави впечатление, че американецът отново, също както във вчерашния мач с Джо-Вилфрид Цонга, се стреми да играе почти изцяло форхенд след сервиса си.

3-2 – Този път без проблеми за Григор – лесен сервис гейм на нула.

3-3 – Американецът на два пъти пропусна, стреляйки с форхенда си, но Димитров все още не може да настрои ретурите си и геймът отново приключи без шанс за пробив.

4-3 – Десет поредни точки за Григор на собствен сервис и с ас той печели тилдъновия гейм и отново е напред в резултата.

4-4 – Също като във вчерашния двубой с Вавринка, Димитров среща затруднения с бекхенд ретура си и поне за момента не се вижда как би могъл да пробие опонента си и да вземе решаващ аванс в сета.

5-4 – Джонсън използва системата хоук ай след мощен смаш на българина с надеждата да спре серията му на начален удар, но се оказа, че топката закача страничната линия. Четиринадесет поредни точки на сервис и нов гейм на нула за Григор.

5-5 – Ретурът от форхенд се получи за Димитров в първата точка, но Джонсън вкарва над 80 % от първите си сервиси в полето и с нова порция асове резултатът отново бе изравнен.

6-5 – При 30-0 Григор сгреши форхенд и серията бе прекъсната след 16 спечелени точки на сервис, но нови два изстрела от начален удар му осигуриха поне тайбрек в първата част.

6-6 – Малко сервис-воле от Джонсън и неизбежният тайбрек е факт.

7-6(8) – Сет за Григор Димитров! Джонсън постигна минипробив още в първата точка след агресивен ретур, спринт към мрежата и прецизно стоп воле. Григор обаче намери бекхенда си по правата и веднага изравни за 1-1. Двамата си взимаха сервиранията до 3-3, когато българинът отново избухна с бекхенда си – този път още от ретур, и постигна нов минибрейк. Грешка при опит за минаващ удар обаче означаваше ново равенство – 4-4. Двамата си размениха уинъри от форхенд по правата за 5-5, но американецът пропусна трудно воле и това даде сетбол на Григор, и то на собствен начален удар. Джонсън обаче вкара ретура в полето и впоследствие намери линията за 6-6. Димитров пласира хитър втори сервис в тялото и получи нов сетбол, само че и той бе неутрализиран след изстрел от начален удар по правата на противника му. Още една бомба донесе сетбол на американеца при 8-7. Равенството отново бе възстановено, след като Стив прати по-уязвимия си бекхенд безконтролно в аут. Григор подсече сервиса си и завърши рутинен смаш от Т-то, с което стигна до нов сетбол при 9-8. Този път блок ретурът му се заби в краката на Джонсън, роденият в Калифорния състезател намери топката с рамката на ракетата и това донесе частта в полза на ракета №1 на България.

1-0 – Пробив за Григор Димитров! Джонсън явно все още мисли за загубения сет, а блок ретурите на Григор започнаха да се получават все по-добре и българинът достигна до брейкбол. Системата хоук ай обаче показа грешен белег след оспорване на сервис на американеца, който очевидно бе в аут и според съдията Мохамед Лахиани, и резултатът бе изравнен – дюс. От втори опит Димитров все пак стигна до първия брейк в срещата след форхенд в дъното на мрежата от Джонсън.

2-0 – Бърз гейм на нула за българина, който е все по-близо до победата и място на полуфинал срещу Марин Чилич или Борна Чорич.

2-1 – Американецът остава в играта и с мощен вик „come on“ показва, че все още не се е предал.

3-1 – Пак опит за „chip and charge“ на Джонсън, но минаващият удар на Димитров от бекхенд по дигонала се получи перфектен и той завърши и този гейм с технично воле.

4-1 – Двоен пробив за Григор Димитров! Димитров показа страхотно придвижване по корта и класа в защита, а американецът изглежда се срина и със сгрешен слайс форхенд предаде гейма.

5-1 – Григор започна с двойна грешка, но психологическото предимство вече е изцяло на негова страна и е само на гейм от победата.

5-2 – Джонсън, който участва в първия си четвъртфинал в Мастърс турнир, отложи малко края на срещата, въпреки че Димитров спечели точка с пирует в близост до мрежата.

6-2 – Победа за Григор Димитров! Джонсън показа по-качествени ретури в този гейм и достигна до първите си възможности за пробив от третия гейм насам, но Григор хладнокръвно се справи с опасността и един последен бекхенд слайс в мрежата от американеца донесе победата на българина и класиране на полуфинал в Синсинати!