На живо: Григор Димитров – Яник Синер 3-6, 1-5

В 22 часа на централния корт в „Хард Рок Стейдиъм“ Григор Димитров и Яник Синер излизат един срещу друг в спор за титлата на Мастърс турнира в Маями.

Българинът и италианецът категорично демонстрираха, че са най-добрите тенисисти в хода на 12-дневния турнир и закономерно стигнаха до мача за трофея. Пътят на Димитров бе дори по-впечатляващ от този на Синер, след като включваше победи над трима тенисисти от топ 10 в лицето на Хуберт Хуркач, Карлос Алкарас и Александър Зверев. Топ 10, където Димитров ще бъде отново в понеделник, независимо от изхода на финала.

До момента той и Синер са играли помежду си три пъти. Григор спечели първата им среща между 2020-а в Рим. Италианецът пък бе победител в двете срещи през миналата година – 6-3, 6-4 в Маями и 6-4, 3-6, 6-2 в Пекин.

Най-важният двубой между двамата ще определи новия шампион в Маями.

Коментари на живо:

Григор започна мача с бърз сервис гейм, в който не даде нито точка на съперника.

Това се повтори и в гейма за 2-1. След почивката Синер поведе с 30-0, но хубав ретур, последван от грешка на италианеца и нов форхенд уинър доведе до първия брейкбол в мача. При него Димитров пое инициативата, но форхендът от бекхенд ъгъла излезе малко в аут. Още една грешка и хубав сервис на Синер означаваха 2-2.

Това изглежда повлия на българина, който започна следващия гейм с грешка при опит за къса топка и двойна грешка. Синер достигна до два брейкбола и вторият бе реализиран с минаваш по правата от форхенд.

Световният номер 3 затвърди пробива с лекота, а в следващия гейм бе близо и до втори брейк. Димитров обаче спаси и двете възможности, след което с бързи комбинации стигна до успеха. Синер взе на 30 следващото си подаване, а след това нова серия от брилянтни ретури доведоха до два сетбола като при втория отново ретурът донесе важната точка.

Димитров спря серията на съперника си с много позитивен гейм на 0 за 1-1 във втората част. Синер продължи да доминира с високото си ниво на тенис. Италианецът поведе с 2-1, а след рова стигна и до пробив след гейм, в който спечели няколко дълги разигравания. Синер продължи да доминира, а Димитров сякаш се предаде. В шестия гейм сбъркан смач при брейкбол означаваше аванс от 5-1 за Яник.