Гледайте на живо: Григор Димитров – Жереми Шарди 4-6 6-4 3-6 6-4 6-2

Проливният дъжд в Ню Йорк прекъсна за около два часа срещите от US Open, но времето се оправи и Григор Димитров ще може да излезе на корта за мача си от втори кръг срещу Жереми Шарди.

Двамата тенисисти са се срещали три пъти и Димитров води с 2-1 победи. Букмейкърите определят ракета №1 на България за фаворит с коефициент 1.28 срещу 3.50 за Шарди.

Двубоят ще може да наблюдавате по „Евроспорт 2“ или чрез линковете на TennisKafe.com

Линк 1 | Линк 2 | Линк 3

Коментари на живо:

0-1 – Пробив за Жереми Шарди! Французинът пласира два печеливши удара директно от ретур и с двойна грешка Димитров предаде първото си подаване.

0-2 – Шарди сервира на високо ниво и с три аса печели гейм на нула.

1-2 – Въпреки втората двойна грешка в мача този път Григор нямаше проблеми и се разписа на таблото.

1-3 – Две двойни грешки и пресилен форхенд донесоха брейкбол за българина, но Димитров също сбърка от форхенд страната и противникът му се измъкна.

2-3 – Два аса за Григор и безпроблемно удържане на подаването.

2-4 – Българинът се отчете с бекхенд уинър от ретур, но Шарди поддържа високо ниво на начален удар.

3-4 – И двамата тенисисти намериха ритъма си на сервис и бързо преминават през подаванията си в последните минути. Бекхендът на Димитров изглежда функционира добре и това е обнадеждаващо.

4-4 – Пробив за Григор Димитров! Първият сервис на Шарди се позагуби в този гейм и с две умели акции към мрежата Григор се връща в битката за първия сет.

4-5 – Пробив за Жереми Шарди! За съжаление, французинът бе много стабилен от дъното на корта в този гейм и ще сервира за първата част след почивката.

4-6 – Сет за Жереми Шарди! Аутсайдерът в днешната среща поведе с 30-0 благодарение на страхотно воле и въпреки че пропусна два сетбола, при третия Димитров извади бекхенд ретура си в аут.

1-0 – Позитивно начало на втората част за Григор, който спечели сервис гейма си на нула.

1-1 – Няколко непредизвикани грешки на Шарди донесоха точка за пробив на българина, но отново бекхенд ретурът не се получи и резултатът е изравнен.

2-1 – Французинът е много агресивен с ретурите си, а освен това е безгрешен при излизанията в близост до мрежата и това му осигури нов брейкбол. Този път обаче сервисът на Григор бе достатъчно авторитетен, за да го измъкне от критичната ситуация.

2-2 – С мощен форхенд Шарди безпроблемно записва и този гейм на сметката си.

3-2 – Тежък гейм за българина, който стартира с две бързи грешки и 0-30, после мина и през дюс, но без да даде брейкбол, Григор отново поведе след форхенд уинър по диагонала.

3-3 – Димитров се бори в защита и стигна до 30-30, но Шарди за момента е твърде стабилен от дъното на корта.

4-3 – Отново мъчителен гейм, Григор влезе в пререкания със съдията на стола, но все пак намери начин отново да вземе аванс, макар и без да е реализирал пробив.

4-4 – Огромен шанс пропусна Димитров в този гейм. Шарди стартира с три непредизвикани грешки, но от 0-40 насетне българинът заигра твърде пасивно и даде шансове на опонента си да пласира неспасяеми уинъри.

5-4 – За щастие, изпуснатите възможности не повлияха на Григор и той е на гейм от успеха във втория сет. Отново българинът бе недоволен от съдийско отсъждане.

6-4 – Пробив и сет за Григор Димитров! Българинът отново получи 0-40 след блестящ минаващ удар от бекхенд, Шарди спаси един сетбол с качествен сервис, но при втория Григор пласира блок ретур и предизвика грешка от форхенд. Сет на сет на стария Grandstand!

1-0 – Още един впечатляващ минаващ удар от бекхенд на Димитров и мачът сякаш започва да се обръща в желаната от нас посока след гейм на нула на старта на третата част.

1-1 – Григор тормози опонента си с любимия си слайс бекхенд, но Шарди не допусна спад в този гейм.

2-1 – Шарди редуваше страхотни изпълнения с груби пропуски в този гейм, но българинът не му позволи да стигне до възможност за пробив и отново поведе, въпреки че му се наложи да минава през дюс.

2-2 – Убедително сервиране от французина в този гейм.

3-2 И Григор отговаря без колебания, пласирайки в полето първия начален удар. Изглежда, че един пробив може да реши и този сет.

3-3 – Шарди започва гейма с технично воле и набързо поведе с 40-0, но Григор намери бекхенда си по правата и впоследствие доведе нещата до дюс. Развръзката се проточи още малко, но с ас французинът все пак изравни.

3-4 – Пробив за Жереми Шарди! Димитров изведнъж се пропука и от нищото изостана с 0-40, а двойна грешка завърши катастрофалния гейм. Шарди е на два добри сервис гейма от аванс от 2-1 сета.

3-5 – При 40-0 Григор записа бекхенд уинър от ретур по правата и спря серията от девет поредни точки на Жереми, но французинът затвърди пробива.

3-6 – Пробив и сет за Жереми Шарди! Поредна неприятна двойна грешка при 30-30 донесе сетбол на Шарди и Димитров прати бекхенд по правата в мрежата, с който предаде частта на своя опонент.

1-0 – Пробив за Григор Димитров! След спечеления трети гейм Шарди сякаш загуби фокуса си, изостана с 30-40, а Григор се домогна на брейка след маратанско разиграване.

2-0 – Психологията на мача отново започна да се обръща. Французинът започва да пропуска повече удари, а Григор се отчете с невероятен изстрел от форхенд по правата и затвърди пробива.

2-1 – Димитров отново постави под напрежение противника си, но навременен ас помогна на Шарди да се разпише в четвъртия сет.

3-1 – Григор сбърка бекхенд смаш и геймът мина през дюс, но началният удар дойде на помощ.

4-1 – Пробив за Григор Димитров! Шарди изглежда поуморен, а качеството на ретурите на българина се вдигна и двойният брейк е факт!

4-2 – Пробив за Жереми Шарди! Точността в играта на французина изненадващо се завърна и с брутални форхенди той върна единия пробив, с който изоставаше.

4-3 – Бърз сервис гейм за Шарди и сега цялото напрежение е върху Григор Димитров.

5-3 – Сковано сервиране от българина, но Шарди прибързваше и пресилваше форхенд ретурите си, което означава, че Григор е на гейм от петия сет.

5-4 – Бърз гейм и ключовият момент предстои.

6-4 – Сет за Григор Димитров! Григор започна с впечатляващ бекхенд уинър по диагонала и оттам нататък бе достатъчно стабилен, за да изкове победата в четвъртия сет. Остава да проследим развръзката в този трилър.

1-0 – Пробив за Григор Димитров! Шарди пропуска с форхенда си, пропуска с бекхенда и може би най-после видяхме защо не е спечелил последователни мачове през този сезон. С двойна грешка пробивът на нула стана факт.

2-0 – Шарди продължава да не може да намери корта и брейкът е затвърден.

3-0 – Пробив за Григор Димитров! Сривът за французина продължава и поредният форхенд далеч в аут прави аванса на Григор още по-сериозен.

4-0 – Шарди опита да разнообрази играта с къса топка, но нищо не помага и Димитров спечели подаването си на нула. Българинът е взел 23 от последните 31 точки, а след само 13 минути игра в петия сет той вече е съвсем близо до класиране за следващата фаза на турнира.

4-1 – Григор имаше шанс за нов пробив, но сгреши ретур от бекхенд на втори сервис и противникът му избегна „лешника“.

5-1 – Убедително сервиране и нов безпроблемен гейм за ракета №1 на България.

5-2 – Димитров можеше да изкове победата още тук, но сбърка два пъти от бекхенд при 0-30 и краят се отлага – вероятно с още гейм.

6-2 – Мач за Григор Димитров! Българинът започна с ас и довърши нещата без повече драма срещу уморения си опонент. Съперникът му за трети кръг се казва Жоао Соуса.