На живо: Григор Димитров – Фернандо Вердаско 6-7(4) 2-6 4-6

На живо: Григор Димитров - Фернандо Вердаско 6-7(4) 2-6 4-6

Първата ни ракета си извоюва пътя до трети кръг на Ролан Гарос, а в петък открива програмата на Корт №1 срещу Фернандо Вердаско малко след 12:00 ч. българско време.

Българинът и испанецът имат четири двубоя помежду си в Тура и си делят по две победи. Последната им среща бе този сезон в Индиън Уелс, когато Вердаско триумфира. В последния мач на червени кортове обаче Димитров надигра съперника си – в Монте Карло през 2015 г.

Победителят от днешния мач се класира за 1/8-финалите, където очаква Новак Джокович или Роберто Баутиста Агут.

Коментари на живо:

1-1 – Пробив и рибрейк! Вердаско демонстрира мощта на форхенда си и с дълбоки удари извади от баланс българина при 15-30 в първия гейм и стигна до два поредни брейкбола. Първата ни ракета изравни, но предостави нов шанс пред испанеца и предаде подаването си. Димитров все пак даде моментален отговор и осъществи рибрейк – 1-1.

5-4 – Световният №5 се опита да взима топката по-рано, за да отговори на агресията на Вердаско, което доведе до много качествени точки и темпови разигравания от основната линия. Сервисът на Димитров също влизаше, което му помогна да се чувства много по-уверено.

6-7(4)- Сет за Фернандо Вердаско! Григор стана много по-активен и в дванадесетия гейм започна да посреща почти от основната линия, а новият тактически ход даде желания резултат. Вердаско игра ва банк на няколко пъти, но неутрализира общо четири сетбола и вкара развръзката в тайбрек, в който господстваха грешките, а Фернандо спечели дългия гейм със 7-6(4).

6-7(4), 2-2 – Григор пропусна два брейкола в третия гейм от втория сет и съперникът му се измъкна – 2-1.

2-4 – Пробив! В шестата част първата ни ракета закъсня за форхенд при 0-15, а после отново не се придвижи добре и сбърка трети форхенд – 0-40. Кошмарният гейм продължи и Димитров бе пробит на нула.

2-6 – Сет за Фернандо Вердаско! Българинът стана пасивен и реши с тичане и връщане да затрудни Вердаско, но това въобще не помогна. При 2-5 топ тенисистът ни подаваше за оставане и направи двойна грешка при 15-30, след което отстъпи – 2-6.

6-7(4), 2-6, 0-2 – Пробив! Григор трябваше да се бори със зъби и нокти за първия си сервис гейм в третия сет. В играта му я нямаше типичната за него пъргавина, пропуските преобладаваха, а накрая логично и пробивът стана факт.

2-3 – Пробив! Световният №5 започна много често от задната линия да играе деми волета, което бе ясен показател, че краката му не се движат – 0-3. Концентрацията на испанеца обаче драстично спадна и се стигна до рибрейк – 2-3.

3-4 – Вердаско веднага взе отново предимство и проби за 4-2, затвърждавайки впечатлението, че съперникът му е физически изчерпан, но изигра нов много слаб сервис гейм след това – 4-3.

4-6 – Победа за Фернандо Вердаско! Вердаско веднага взе отново предимство и проби за 4-2, затвърждавайки впечатлението, че съперникът му е физически изчерпан, но изигра нов много слаб сервис гейм след това – 4-3. Първата ни ракета върна паритета, а при 4-5 сервираше за оставане, изостана 30-40 и се пречупи.